“Новий метод лікування раку може знищувати пухлини у невиліковно хворих раком голови і шиї, встановили вчені. В ході знакового дослідження було встановлено, що коктейль імунотерапевтичних препаратів діє на імунну систему пацієнтів з тим, щоб знищувати їх власні ракові клітини, і дає “позитивну тенденцію у виживанні” , згідно дослідникам з Інституту досліджень раку в Лондоні і Королівського фонду Марсдена”, – повідомляє The Guardian.

“Один пацієнт, який повинен був померти чотири роки тому, розповів The Guardian про “дивовижний” момент, коли медсестри подзвонили йому через кілька тижнів після того, як він приєднався до дослідження, і повідомили, що його пухлина “повністю зникла”. 77- річний чоловік тепер не хворіє на рак і минулий тиждень провів в круїзі зі своєю дружиною”, – йдеться в статті.

“Вчені виявили, що комбінація препаратів ніволумаб та іпілімумаб привела до зменшення розміру пухлин у невиліковно хворих раком голови і шиї. В деяких випадках рак повністю зник, і лікарі були приголомшені, не знайшовши ніяких ознак хвороби. Експерти вважають, що поєднання цих двох імунотерапевтичних препаратів може стати новою ефективною зброєю проти кількох форм раку. Результати інших випробувань комбінації препаратів раніше вказували на аналогічні переваги для невиліковно хворих раком нирок, шкіри і кишечника”, – повідомляє видання.

“Імунотерапія не тільки підвищує шанси пацієнтів на довгостроке виживання, а й викликає значно менше побічних ефектів у порівнянні з часто виснажливою “екстремальною” хіміотерапією, яка є стандартним лікуванням, запропонованим багатьом пацієнтам з пізніми стадіями раку, кажуть вчені”.

“Результати дослідження фази 3, в якій брали участь майже 1000 пацієнтів, які помирають від раку голови і шиї, поки є ранніми і не можуть вважатися статистично значимими, однак вони значущі “клінічно“, вказує Інститут дослідження раку, оскільки деякі пацієнти живуть на місяці або роки довше і страждають меншою кількістю побічних ефектів”, – пояснює видання. (…)

“Коли 77-річному Баррі Амброуза з Бери-Сент-Едмундс поставили діагноз раку горла в 2017 році, йому сказали, що хвороба вже поширилася і на його легені, і що паліативна допомога в лікарні – це єдиний доступний для нього варіант. Але Амброуза запропонували приєднатися до нового дослідження, і це в підсумку врятувало йому життя. “Коли мені розповіли про клінічні випробування … я не роздумуючи приєднався – що мені було втрачати? Це виявилося рятівним колом”.

“Хоча мені доводилося кожні два тижні їздити з Саффолк в лікарню для лікування, у мене практично не було побічних ефектів, і я міг як зазвичай займатися улюбленими справами: кататися на яхті, кататися на велосипеді і проводити час з сім’єю”, – говорить він. Приблизно через вісім тижнів після початку лікування сканування показало, що пухлина в його горлі зникла. “Коли через 2 місяці мені подзвонили медсестри і сказали, що пухлина в горлі повністю зникла, це був дивовижний момент, – згадує Амброуз. – Хоча в той момент хвороба все ще була присутня у мене в легенях, ефект був приголомшливим”. Пізніше він пройшов хіміотерапію, за чим послідувала операція. В даний час у нього немає ніяких ознак хвороби.

(…) “Результати дослідження показують, що комбінація імунопрепаратів показала особливо високий відсоток успіху в групі пацієнтів, пухлини яких мають високий рівень імунного маркера під назвою PD-L1. Показники виживаності серед пацієнтів з високим рівнем PD-L1, які отримували імунотерапевтичний коктейль, були найвищими з коли-небудь зареєстрованих в випробуваннях першої лінії терапії рецидивуючого або метастатичного раку голови і шиї”, – повідомляється в статті.

“Ці пацієнти жили в середньому на три місяці довше, ніж пацієнти, які отримували хіміотерапію. Середня загальна виживаність для цих пацієнтів склала 17,6 місяців, що є найвищим середнім показником, коли-небудь зареєстрованим в цій групі пацієнтів”, – вказує The Guardian .

(…) “Незважаючи на відсутність статистичної значущості, ці результати мають клінічне значення, – підкреслив Кевін Харрінгтон, професор біологічних методів лікування раку в Інституті дослідження раку і клінічний онколог-консультант в Королівському фон Марсдена, який очолював дослідження CheckMate 651. – Нам буде потрібно більш тривале спостереження, щоб побачити, чи зможемо ми продемонструвати поліпшення виживаності для всіх пацієнтів в дослідженні “. (…)

Джерело The Guardian

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.