This picture taken on April 5, 2019, shows flags of European Union, Germany, United-Kingdome, the United States of America, France, Canada, Italy and Japan during a meeting to prepare the G7 Summit in Biarritz which will take place from August 25 to 27, 2019, in Dinard. (Photo by Damien MEYER / AFP) (Photo credit should read DAMIEN MEYER/AFP/Getty Images)

Глави держав збираються в суботу на дводенному саміті у південному французькому місті Біарріц. Президент Еммануель Макрон є господарем цього року і хоче, щоб зустріч була зосереджена на боротьбі з нерівністю та захисті біорізноманіття та клімату.


Ось усе, що вам потрібно знати про конференцію світових лідерів.

Що стоїть за G7?

G7 означає «Групу семи» індустріально розвинених країн. До 2014 року вона була відома як G8 (Група восьми), допоки Росія не була виключена через анексію українського Криму та окупацію частини Сходу України.

Чому була створено G7?

G7 була створена більше чотирьох десятиліть тому як щорічне зібрання політичних лідерів для обговорення та обміну ідеями з широкого кола питань, включаючи глобальну економіку, безпеку та енергетику.

Франція, Італія, Японія, Великобританія, Сполучені Штати та Західна Німеччина утворили Групу шістьох у 1975 році, щоб некомуністичні держави могли зібратися для обговорення економічних проблем, які на той час включали інфляцію та спад після нафтового ембарго ОПЕК. Канада приєдналася вже до наступного року. Російська Федерація приєдналась у 1998 році, і її включення означало сигнал про співпрацю між Сходом і Заходом після розпаду Радянського Союзу в 1991 році.

G7 є неформальним блоком і не приймає обов’язкових рішень, тому декларації лідерів наприкінці саміту не є обов’язковими.

Які країни є членами G7?

До групи входять США, Великобританія, Німеччина, Канада, Японія, Франція та Італія. Разом країни G7 становлять 40% світового ВВП і 10% світового населення.

Європейський Союз бере участь у роботі G7 з 1977 року і на саміті представлений Президентом Європейської Комісії (виконавчим органом ЄС) Жаном-Клодом Юнкером та президентом Європейської Ради Дональдом Туском. ЄС поступово було включено до всіх політичних обговорень порядку денного, незважаючи на відсутність офіційного статусу члена.

Це був би останній G7 Юнкера, оскільки його незабаром замінить його наступниця Урсула фон дер Лейен після європейських виборів, які відбулися в травні. Однак у понеділок було оголошено, що Юнкер не поїде в Біарріц на саміт, оскільки йому буде потрібно продовжити одужання після нагальної операції у вихідні.

Чому Росію вигнали з «Великої вісімки»?

Росію було вигнано з тодішньої «вісімки» у 2014 році після анексування Криму від України, що лідерами сприйнялося як «порушення суверенітету та територіальної цілісності України».

Президент Барак Обама та інші світові лідери оголосили у спільній заяві під назвою Гаазька декларація у березні 2014 року, що вони скасують заплановану на цей рік зустріч у Сочі, Росія.

“За цих обставин ми не беремо участі у запланованому саміті в Сочі”, – йдеться у повідомленні. “Ми призупинимо свою участь у” Великій вісімці”, поки Росія не змінить курс, і середовище повернеться до такого, де “Велика вісімка” зможе вести змістовну дискусію”.

Виступаючи перед журналістами у Білому домі у вівторок, за кілька днів до від’їзду на саміт, Дональд Трамп заявив, що Росії слід дозволити знову приєднатися до групи G7. “Я думаю, що набагато доцільніше мати Росію. Це повинна бути G8, тому що багато речей, про які ми говоримо, мають відношення до Росії”, – сказав він.

Наступного року настає черга США приймати G7.

Яка різниця між G7 та G20?

Вони мають схожі назви та схожі функції. Хоча G7 в основному стосується політики, G20 – це більш широка група, яка зосереджена на глобальній економіці. Він також відомий як “Саміт фінансових ринків та світової економіки” і становить 80% світового ВВП.

G20 збирає лідерів з Аргентини, Австралії, Бразилії, Канади, Китаю, Франції, Німеччини, Індії, Індонезії, Італії, Японії, Мексики, Росії, Саудівської Аравії, Південної Африки, Південної Кореї, Туреччини, Великобританії та США, а також Європейський Союз.

Заснована в 1999 році після азіатської фінансової кризи в 1997-1998 роках, G20 розпочалася як зустріч міністрів фінансів та губернаторів центрального банку. Однак, як відповідь на фінансову кризу 2008 року, G20 був переведений на рівень глави держави на вступному саміті у Вашингтоні, D.C.

Цьогорічну G20 очолила Японія. Саміт в Осаці в 2019 році став 14-м засіданням G20, яке відбулося 28-29 червня 2019 року.

Джерело Time

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.