Вчені розробили штучну схему, яка виявляє електричні характеристики і здатна привести до «постлюдської революції».


Схоже, в процесі безперервних спроб створити штучний людський мозок вчені з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі (UCLA) зробили великий крок вперед. Хоча до теперішнього синтетичного мозку ще дуже далеко, ZDNet повідомляє, що команда інженерів-хіміків з’ясувала, як виростити самозбірну мережу, що нагадує за структурою і електричною діяльністю деякі частини мозку.

Дане дослідження є дочірнім проектом інженера-хіміка з UCLA Джеймса Гімзевскі, який оголосив у 2012 році про намір створити синтетичний мозок.

«Я хочу створити синтетичний мозок, – писав тоді Гімзевскі. – Хочу створити машину, яка думає, машину, яка має фізичне інтелектом. <…> Такої системи не існує, але вона обіцяє стати революцією, яку можна назвати постлюдське».

Гімзевскі і його команда з’ясували, що при обробці нітратом срібла мережа з близько розташованих мідних стовпчиків виростила нанонитки в, здавалося б, випадкових напрямках, які нагадують розгалужені, пересічні нейрони мозку.

На атомному масштабі з’єднання між срібними нанодротами нагадують синапси, що представляють собою точки, в яких з’єднуються і передають один одному сигнали два нейрона. Те, як нанонитки себе організували, нагадує структури, які відображаються під час МРТ мозку в процесі збереження спогадів.

При пуску по мережі дротів електричного сигналу складалося враження, що нанонитки організовували інформацію приблизно так само, як мозок, – і робили це самостійно.

«Коли вони всі об’єднані, то починають спілкуватися один з одним, – каже Гімзевскі. – В якомусь сенсі вся схема оживає, кожна її частина взаємодіє з іншими. Також в ній є шляхи, в яких ми можемо зареєструвати сильніші нейроморфні з’єднання».

Однак, незважаючи на весь ентузіазм і заяви, зроблені в 2012 році, Гімзевскі застерігає:

Небезпечно ставитися до цього так, ніби це справжній мозок. Воно проявляє електричні характеристики, які дуже нагадують функціональні МРТ мозку, схожі на електричні характеристики нейронних культур, а також патерни ЕЕГ.

Як би там не було, але все це дуже нагадує чіткий та стрімкий рух у напрямку прогнозованому технічним директором Google і відомим технофутурист Реєм Курцвейлі про який ми писали раніше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.