Психологи підтвердили схожість характерів людей і собак, що живуть з ними пліч-о-пліч.


Певна зовнішня схожість собак зі своїми господарями – практично доведений факт. Однак цим їх близькість не обмежується. Нова робота психологів Мічиганського державного університету показала, що характери собак і їхніх господарів зближуються і навіть змінюються схоже протягом життя. Про це Вільям Чопик (William Chopik) і Джонатан Уівер (Jonathan Weaver) пишуть в статті, опублікованій в Journal of Research in Personality.

Автори провели обстеження приблизно 1600 осіб і їх собак, представників близько півсотні різних порід, обох статей і різного віку. Господарі тварин відповідали на детальні питання анкети, які дозволили вченим оцінити особливості їх характеру, відносин з вихованцями та характеру самих собак. Перш за все, робота показала, що з часом їх характер змінюється так само сильно, як і людський. «Собака, яку ви колись взяли з притулку, це зовсім не та собака, яка живе з вами вже років десять», – говорить Вільям Чопик.

Крім того, дійсно, виявилася велика схожість між характером собак та їх власників. Активні, рухливі тварини частіше є сусідами з фізично активними людьми. Схильні до тривоги і агресивності – з людьми, які несуть ці риси характеру. Психологи вважають, що це може відбуватися з двох причин. По-перше, власники відразу вибирають собі вихованців «до душі». По-друге, з плином спільного життя їхні характери зближуються.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.