Технічний директор Google і відомий технофутурист Рей Курцвейл з 1990-х років публікує прогнози про майбутнє світу технологій.


Будучи одним з провідних дослідників сучасних досягнень в області штучного інтелекту, він формує максимально деталізовані прогнози, багато з яких вже набули статусу наукових гіпотез.

Якщо зібрати всі його прогнози, зроблені за останні 20 років в книгах, блогах, інтерв’ю та лекціях, можна отримати детальну картину майбутнього з 2019 до 2099 року.

2019 рік: Проводи та кабелі персональних пристроїв остаточно відходять у минуле.

2020 рік: Персональний комп’ютер досягає обчислювальної потужності, порівнянної з людським мозком.

2021 рік: Бездротовий інтернет доступний на 85% територій Землі.

2022 рік: У США і Європі приймаються закони, що регулюють відносини людей і роботів. Діяльність роботів, їх права, зобов’язання та інші обмеження явно прописані.

2024 рік: Елементи комп’ютерного інтелекту в автомобілях стають обов’язковими – людям заборонено сідати за кермо машини, не обладнаної розумним помічником.

2025 рік: На масовому ринку з’являються гаджети-імпланти.

2026 рік: Завдяки науковому прогресу життя людини може бути продовжена.

2027 рік: Персональний робот, що здатний повністю автономно виконувати складні дії, стає таким же знайомим приладом, як холодильник або кавоварка.

2028 рік: Сонячна енергія стає настільки дешевою і загальнодоступною, що всі енергетичні потреби людства виявляються задоволені.

2029 рік: Комп’ютер справляється з тестом Тьюрінга, довівши наявність розуму. Це стає можливим завдяки комп’ютерному моделюванню людського мозку.

2030 рік: Спостерігається розквіт нанотехнологій в промисловості, і, як наслідок, зниження витрат на виробництво будь-якої продукції.

2031 рік: 3D-принтери для друку людських органів з’являються у всіх лікарнях.

2032 рік: Нанороботи використовуються в медичних цілях: вони доставляють живильні речовини в клітини і видаляють відходи. Крім того, вони проводять докладне сканування людського мозку, що дозволяє детально зрозуміти, як він працює.

2033 рік: На дорогах залишаються тільки автономні машини.

2034 рік: З’являється перша людина зі штучним інтелектом: як у фільмі «Вона», тільки ще краще.

2035 рік: Розвиток космічної техніки дозволяє захистити Землю від астероїдної небезпеки.

2036 рік: Прогрес в біології дозволяє програмувати клітини для лікування захворювань і вирощувати нові тканини і органи за допомогою 3D-друку.

2037 рік: Гігантський прорив в розумінні секретів людського мозку, визначені сотні різних субобластей зі спеціалізованими функціями. Деякі з алгоритмів, що кодують розвиток цих областей, будуть розшифровані і включені в комп’ютерні нейронні мережі.

2038 рік: Поява роботизованих людей, продуктів трансгуманістичних технологій. Вони обладнані додатковим інтелектом (наприклад, здатністю володіти якоюсь конкретною областю знань, яку не в змозі охопити людський мозок) і безліччю імплантатів – від камери в оці до додаткового ручного протеза.

2039 рік: Нано-машини імплантуються безпосередньо в мозок і дозволяють довільно обмінюватися сигналами з його клітинами. Підсумок – віртуальна реальність з «повним зануренням», яка не потребує додаткового обладнання.

2040 рік: Пошукові системи з’являються в гаджетах, імплантованих в людське тіло: пошук здійснюється за допомогою думок (без використання слів). Результати проектуються на екран в лінзах або окулярах.

2041 рік: Пропускна здатність інтернету в 500 млн разів перевищує сьогоднішню.

2042 рік: Безсмертя стає потенційно можливим за допомогою використання армії наноботів, яка доповнює імунну систему і «очищає» організм від хвороб.

2043 рік: Завдяки достатку нанороботів людський організм отримує здатність приймати будь-яку форму. Внутрішні органи замінені кібернетичними пристроями значно кращої якості.

2044 рік: Синтетичний інтелект стає в мільярди разів «розумнішим» біологічного.

2045 рік: Початок технологічної сингулярності. Земля перетворюється в один гігантський комп’ютер.

2099 рік: Процес технологічної сингулярності поширюється на весь Всесвіт.

У такі прогнози досить важко повірити, однак з огляду на величезну швидкість розвитку технологій, вони цілком можливі. Що ж, поживемо – побачимо.

Джерело: ihodl

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.