В юному віці ми часто не замислюємося над своїми вчинками, адже вважаємо, що попереду ще багато часу.
Але все ж в один день приходить усвідомлення того, що деякі помилки юності вже неможливо виправити, і саме вони позначилися як на кар’єрі, так і на особистому житті.
На популярному ресурсі питань і відповідей Quora, деякі доленосні речі піднімаються особливо часто. До вашої уваги найгірші помилки, які роблять люди у віці від 20 до 30 років. Ці помилки здатні вплинути на професійне майбутнє і особисте життя – так що постарайтеся їх уникнути.
Помилка 1: Впевненість у тому, що успіх залежить лише від таланту і освіти
Звичайно, бути освіченою і талановитою людиною – це чудово, але такі особливості – це лише частина того, що стане в нагоді вам у досягненні мети. Щоб стати успішною, людина повинна працювати цілодобово – саме так описують початок своєї кар’єри засновники найбільших світових компаній. Потрібно усвідомити, що досягти бажаного можна завдяки трьом пунктам – наполегливості, працелюбності та цілеспрямованості. Запам’ятайте, успіх ніколи не дається просто так, навіть якщо ви отримали кращу освіту і дуже талановиті.
Помилка 2: Нехтувати здоров’ям
Коли ми стаємо старшими, починаємо поступово усвідомлювати, що вже не виходить жити так само, як у студентські роки. Після 25 років неправильне харчування, вживання алкоголю і куріння переходять з категорії прийнятного харчування в ранг небезпечних звичок.
Крім того, однією з помилок юності є нехтування не тільки фізичним, але і психологічним здоров’ям. Згідно з дослідженнями, часто психологічні проблеми виникають саме у віці 20-30 років.
Помилка 3: Не заощаджувати гроші
Більшість молодих людей з іронією ставляться до згадки про те, що потрібно подбати про свою старість. Насправді, у цьому немає нічого дивного або смішного, і варто починати відкладати якомога раніше, адже ця помилки юності 100% «відгукнеться».
Як заощадити мільйон доларів до пенсії: щоденні чи щомісячні заощадження за допомогою яких можна накопичити 1 млн доларів до 65 років з урахуванням 12% річної відсоткової ставки.
Помилка 4: Ототожнення щастя і грошей
Безсумнівно, висока зарплата і престижна робота можуть зробити людину більш задоволеною своїм життям на даний момент, але якщо ставити на перше місце в юності винятково гроші, а не улюблену справу, можна дуже сильно пошкодувати в більш зрілому віці.
Помилка 5: Здаватися при перших же ознаках проблем
Розставання з коханою людиною, звільнення, проблеми з навчанням – все це сприймається в юному віці, як справжня катастрофа. При цьому, правильним рішенням буде сприймати невдачі як матеріал для самовдосконалення, а не привід віддавати перевагу більш простим завданням.
Помилка 6: Залежність від думки оточуючих
Ніколи не дозволяйте чужій думці впливати на ваші рішення. Саме те, як ви сприймаєте себе, має формувати ваш образ в очах інших.
Помилка 7: Відсутність терплячості
Існує поширений стереотип, що до 30 років кожен повинен встигнути завести сім’ю, досягти вершини в кар’єрі, побудувати будинок або купити квартиру. Головне – запастися терпінням і повністю зосередиться на тому, що відбувається в даний момент.
Концепція відкладеної винагороди полягає в тому, що слід звертати увагу лише на рішення, які визначать ваше подальше життя, замість того, щоб зациклюватися на термінах, в які потрібно обов’язково встигнути вкластися.
Помилка 8: Бажання догодити кожному
Підтримувати дружні відносини з колегами дуже приємно, але слід завжди враховувати, що подобатися всім – неможливо. Важливо усвідомити, що на вашому життєвому шляху завжди будуть зустрічатися люди, яким ви не подобаєтеся, навіть якщо на це не буде жодних причин. Що робити? Просто змиритися і йти далі.
Помилка 9: Вірити в те, що дружба триватиме вічно
Рано чи пізно люди йдуть з нашого життя. Лише проживаючи в різних містах з друзями можна усвідомити, хто вам дійсно дорогий і на кого варто витрачати свій час.
Помилка 10: Впевненість у тому, що переїзд вмить вирішує проблеми
Завдяки подорожам і проживанню в новій країні кругозір істотно розширюється. Але однією з найпоширеніших помилок юності є впевненість у тому, що переїзд допоможе усвідомити сенс життя.
Помилка 11: Створення порожнечі навколо себе
Важливо навчитися будувати відносини з хорошими людьми, до яких ви ставитеся з повагою, а спілкування з тими, хто вам неприємний, відкидати без найменшого жалю.
Помилка 12: Бачити світ в чорно-білих фарбах
Одна з найпоширеніших помилок юності – абсолютний максималізм у всьому. Наприклад, багато хто вважає, що обов’язково доведеться вибирати між кар’єрою заради особистого успіху і справою, яка приносить користь суспільству, у той час, як суспільна цінність і особистий інтерес можуть зовсім один одному не суперечити.
Помилка 13: Пошуки «другої половинки»
Не існує ідеальних стосунків, щоб наблизитися до досконалості, над ними необхідно дуже наполегливо працювати. Одна частина людей до 30 років так і залишаються самотніми, інші постійно перебувають у пошуку майбутньої дружини або чоловіка.
Помилка юності – думати, що як тільки ви зустрінете потрібну людину, все само собою складеться, і це будуть ідеальні стосунки. Насправді ж, будь-які довгострокові стосунки будуються на постійних жертвах, компромісах, прийнятті чужих недоліків і поясненні мотивів своїх дій.
Помилка 14: Намагатися все спланувати заздалегідь
Дуже важко передбачити, яку посаду ви будете займати, та й взагалі, наскільки ви змінитеся. Тому киньте планувати своє майбутнє на 5 років вперед і повністю зосередьтеся на поточних завданнях.
Помилка 15: Думати, що всім Окрім вас все дається легко
В юному віці багатьом здається, що друзі успішніші у професійній сфері й у них більше впевненості у власних силах, ніж у вас.
***
Незалежно від доходу, роботи або життєвої ситуації, кожній молодій людині треба багато чого дізнатися про життя – цей процес не припиняється до нашого останнього подиху.
Щоб не шкодувати про свої вчинки в майбутньому, намагайтесь уникнути цих помилок.