Те, як ви тренуєтеся, має залежати від того, якої саме фізичної форми ви хочете досягти. Якщо ви хочете виглядати, як Бекхем, то треба і тренуватися, як Бекхем.


Після завершення літніх Олімпійських ігор 2016 всю прогресивну інтернет-громадськість цікавило тільки одне: за який час Усейн Болт, найшвидший спринтер в світі, пробіг би одну милю. Дізнатися відповідь на це питання заважало одна обставина: Усейн Болт ніколи в житті не бігав на настільки довгі дистанції.

На думку самого спортсмена і його тренера, Болт натренований на короткі забіги, тому безглуздо навіть намагатися бігати ще й довгі. Вся система тренувань олімпійського чемпіона підпорядкована єдиній меті – досягненню максимальних результатів в спринтах.

Те, як ви тренуєтеся, має залежати від того, якої саме фізичної форми ви хочете досягти. Якщо ви хочете виглядати, як Усейн Болт, штанга вам в цьому не допоможе.

Щоб виглядати, як супергерой, станьте супергероєм

Дивлячись на тих, чиї спортивні досягнення або фізична форма викликають у нас заздрість і захоплення, ми в першу чергу думаємо: «Ех, мені б такі гени/можливості/гроші/що завгодно, я б теж так зміг».

Ми тут же подумки виправдовуємо себе і знаходимо вагому причину, чому ми не можемо і ніколи не зможемо домогтися таких же результатів.

При цьому ми забуваємо, що наше тіло – дивовижний механізм. Воно здатне перебудувати себе і адаптуватися до будь-яких умов.

Почніть бігати, і ваше тіло розвине м’язи, потрібні для бігу. Бігуни бігають швидко не через те, що у них сильні ноги. Навпаки, у них такі ноги, тому що вони багато бігають.

Вирішіть, на кого ви хочете бути схожі – на плавця, гімнаста, важкоатлета – і тренуйтеся, як вони.

Створіть собі кумира

Для початку визначте свій тип статури. Потім знайдіть людину з таким же типом статури, чия фізична форма вам подобається, і дізнайтеся про нього побільше. Яким видом спорту він займається? Як харчується? Який у нього розпорядок дня?

З’ясуйте, що робить ваш кумир, щоб бути у формі. А потім почніть робити, як він.

Щоб тренуватися, як гімнаст, не потрібно спочатку схуднути. Просто почніть займатися гімнастикою, і ваше тіло день за днем ​​буде перетворюватися в тіло гімнаста.

Вирішуйте самостійно, яким вам бути

Забудьте про гени. Так, є люди, яким від природи дано більше, ніж вам, і з цим нічого не поробиш.

У кого-то є схильність до діабету, хтось схильний до ожиріння, а хтось створений для балету. Всі ми різні. Повірте, є ті, кому ще складніше.

Нерозумно було б заперечувати, що гени, вік, робота, спосіб життя, перенесені захворювання нічого не значать. Від цих та багатьох інших факторів, зрозуміло, залежать ваші спортивні успіхи. Але ще більше вони залежать від вашої рішучості.

Ви можете багато чого досягти за будь-яких первинних даних. Було б бажання.

Шлях до успіху починається з усвідомлення особистої відповідальності за себе самого. Ви не винні в тому, яким ви народилися і виросли. Але вам цілком під силу стати кращим. Ніхто не зробить це за вас.

Пам’ятайте, що фізична форма на 90% залежить від харчування і витрати калорій

Кожен день ваше тіло витрачає певну кількість калорій на підтримку своїх базових функцій – дихання, циркуляцію крові, діяльність мозку та інше. Все, що ви вживаєте понад необхідний мінімум, або відкладається, або витрачається на фізичну активність.

Залежно від того, як ви тренуєтеся і скільки їсте, ваше тіло розпоряджається надлишком калорій одним з трьох способів:

  • Якщо ви займаєтеся силовими видами спорту, надлишок калорій витрачається на нарощування м’язової маси.
  • Якщо ви багато рухаєтеся, надлишок калорій спалюється під час руху.
  • Якщо ви нічого не робите, надлишок калорій накопичується у вигляді жиру.

Ви самі повідомляєте своєму тілу, яким з цих трьох способів воно повинно розібратися з надлишком калорій. Це не тіло худне, а ви змушуєте його бігати, стрибати і худнути.

До речі, саме час згадати про кумира. Частіше запитуйте себе: «А він став би це їсти?»

Прагніть до показників, а не до краси

І не поспішайте. Навіть якщо ви внутрішньо прийняли новий образ життя, вашому тілу потрібні роки, щоб перебудуватися.

Перестаньте думати категоріями тижнів і місяців. Фізична форма будується роками, день за днем. Дайте собі час і не чекайте миттєвих результатів.

Перестаньте хвилюватися про те, як ви виглядаєте, і сфокусуйтеся на досягненнях. Думайте про те, що ви можете робити сьогодні, а вчора ще не могли, і покращуйте результат. Красиве тіло прийде як нагорода за щоденну перемогу над собою.

Джерело NerdFitness

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.