Зір людини можна відновити шляхом біохімічних маніпуляцій.


Саме у цьому запевняють фахівці з факультету фармакології в Медичному коледжі Університету Кейс Вестерн Резерв.

Як стверджують ці вчені, світлочутливий пігмент, присутній у всьому живому, від бактерій до хребетних, може бути підданий біохімічному маніпулювання – а це вже є важливою терапевтичною перевагою. Ці дослідники успішно використовували видозмінену форму вітаміну А, ретиналь, щоб запустити механізм рециркуляції і задіяти ключові для людського зору елементи.

Цільові білки включають світлочутливий родопсин, що належить до сімейства білків-рецепторів, пов’язаних з G-білком, або GPCRs, які знаходяться в клітинних мембранах і передають зовнішні клітинні сигнали всередину клітини.

Їх відкриття пропонує нову терапевтичну можливість використання модифікованих ретиналей, які допомагають поліпшити зір за рахунок нормалізації передачі біохімічних сигналів в клітинах очей.

***
Люди бачать за допомогою надзвичайно чутливого білка в задній частині ока, званого родопсином, який прикріплюється до молекули сітківки, щоб відчувати світло. Фотони потрапляють в око і поглинаються комплексом з клітин сітківки і родопсина, активуючи каскад сигналів, які й забезпечують зір.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.