Щоб реєструвати різні біологічні сигнали, проект вчених зі США задіє в своїх дослідженнях всю техніку – від акселерометра смартфона.


Тож відстеження серцевого ритму з використанням смартфона в кишені – реальність, яка незабаром буде по (фігурально) кишені кожному.

Дослідницька група з Media Lab в Массачусетському технологічному інституті (MIT), що є авторами BioPhone, проводить моніторинг фізіологічних показників за допомогою відстеження периферійних рухів смартфонів. Серед фізіологічних показників вони мають на увазі частоту серцевих скорочень і частоту дихання.

Як заявили у виданні MIT Technology Review автори, «незважаючи на великі успіхи в забезпеченні комфортного фізіологічного моніторингу, традиційні методи все ще вимагають прикріплення електродів до шкіри або перерви на вимір», в той час як їх технологія робить те ж саме, але «менш нав’язливим способом». Дійсно, датчики руху, вбудовані в головні і зносостійкі пристрої, що кріпляться на зап’ясті, такі як Google Glass і Galaxy Gear, можуть точно вимірювати серцевий ритм і частоту дихання. Однак не всі люди хочуть їх використовувати – деяким вони здаються громіздкими і стигматизує.

В якості альтернативи фахівці з MIT намагаються розробити автоматизований метод відновлення частоти пульсу і дихання, за допомогою якого можна отримувати необхідні дані. Автори визнають, що «незважаючи на те, що результати дуже багатообіцяючі, є ще кілька проблем, які необхідно вирішити, щоб забезпечити безперервний і точний фізіологічний моніторинг».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.