Нове життя без тютюну, або що відбувається, коли ви припиняєте курити?


Під час куріння в організмі та психіці людини відбувається багато різних процесів. Це стосується конкретного моменту затягування сигаретного диму і всього тривалого періоду, коли людина знаходиться у полоні цієї звички. І було б нерозумно вважати, що відмова від куріння проходить безслідно.

Величезна кількість хімікатів виділяється тоді, коли ви підпалює цигарку. Не дивно, що куріння є однією з основних причин всіх смертей в світі. На Землі близько 1,3 мільярда курців. То ж давайте дізнаємося, як швидко може відновитися їх організм, якщо відмовитись від цієї згубної звички.

Уявімо, що тільки що ви викурили сигарету і вирішили більше ніколи не робити цього. Ми вас вітаємо – тепер ви станете куди здоровіше і відповідно щасливішими. У вас вже через кілька хвилин почне знижуватися ризик розвитку небезпечних захворювань. І з кожним наступним годиною шанси на оздоровлення будуть підвищуватися.

Намалюйте в своїй уяві схему людини (себе) і всіх його внутрішніх органів, уявіть собі його самопочуття. І спостерігайте за тим, як буквально на очах стає краще. Про це говорять дослідження, проведені американськими вченими:

Вже через 20 хвилин, що пройшли з моменту викурювання останньої сигарети, організм починає процес відновлення. Тиск і пульс стабілізуються і приходять в норму. Поліпшується циркуляція крові, температура кінцівок (кистей рук і ступень ніг) повертається до норми.

Приблизно через 8 годин після відмови від куріння рівень оксиду вуглецю в крові падає, а рівень кисню істотно збільшується. Так зване «подих курця» (неприємний запах з ротової порожнини, хрипи, кашель) стає менш вираженим.

Через 24 години тіло функціонує практично в нормальному режимі. Відмова від куріння протягом 24 годин зменшує ваші середньостатистичні шанси на серцевий напад і підвищує шанси пережити його, якщо він все-таки станеться. Рівень оксиду вуглецю крові остаточно приходить в норму. Слиз і токсичні чужорідні речовини, що накопичилися за час шкідливої звички, починають виводитися з легких, дихати стає набагато легше. Нервові закінчення, пошкоджені в процесі куріння, починають відновлюватися.

Через 72 години бронхіоли стають менш напруженими, процес дихання – більш вільним. Зменшується ризик тромбоутворення, згортання крові приходить в норму.

Через 2-3 тижні життєва ємність легенів починає збільшуватися.

У період від 1 до 9 місяців ви бачите, що здоров’я помітно покращився. Кашель, свистяче дихання, закладеність пазух йдуть на спад, ви перестаєте задихатися. З відновленням функціонування легенів зменшується ризик розвитку простудних і інфекційних захворювань.

Через рік без нікотину ризик кардіологічних захворювань зменшився вдвічі порівняно з курцями.

Через 2 роки без сигарет ризик серцевого нападу знизився до звичайного рівня.

Через 5 років після відмови від шкідливої звички колишній курець, на чию частку припадала в середньому пачка сигарет в день, має в два рази менший ризик померти від раку легень, а також отримати рак ротової порожнини, горла або стравоходу.

Приблизно через 10 років
показник ймовірності смерті від раку легенів знаходиться на тому ж рівні, що і у некурящого людини. Ризик виникнення інших ракових захворювань, таких як рак нирок, підшлункової залози і сечового міхура, помітно знижений.

Після 15 років з моменту викурювання останньої сигарети ризик виникнення серцевих захворювань відповідає показникам некурящого людини.

До Вашою уваги відео від пізнавального каналу AsapSCIENCE:

А також російський переклад від видання Naked Science:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.