В якій позі потрібно спати – на боці, на животі чи на спині? Поради щодо вибору правильної подушки і матраца, рекомендації по боротьбі з безсонням і хропінням.


Як навчитися спати правильно?

Створена за багато років звичка спати в неправильній позі або здатність засипати виключно перед телевізором на дивані – серйозні проблеми, з якими потрібно боротися. Ймовірно, що в перші дні правильна поза для сну здасться вам вкрай незручною, але поступово ви звикнете.

Вибираючи правильну (і комфортну) позу для сну, спершу переконайтеся в тому, що матрац і подушка підібрані вірно. Після цього переходіть до тестування сну на спині – якщо такий сон навіть з двома маленькими подушками (під коліна і поперек) не буде вам зручним, переходіть до сну на боці.

На якому боці краще спати?

При сні на боці або на спині потрібна не дуже висока подушка і матрац, здатний приймати форму тіла і амортизувати навантаження.

Сон на боці – одна з двох рекомендованих поз для сну, що підходять практично будь-якій людині. Однак важливу роль відіграє те, на якому боці ви спите. Сон на правому боці може провокувати печію, тоді як сон на лівому знижує вироблення кислоти в шлунку і корисний при рефлюксній хворобі.

Найбільш правильним положенням рук при сні на боці є витягування їх уздовж тіла. Підкладаючи руки під подушку ви можете спровокувати як болі в шиї, так і неприємне відчуття оніміння. Якщо ж тримати руки витягнутими для вас не зручно, то обіймайте другу маленьку подушку.

Як правильно спати?

Незважаючи на те, що сон на животі допомагає травленню і може позбавити від хропіння, звичка спати в цій позиції провокує болі в шиї і спині. Згинаючи одну з ніг в коліні та підкладаючи руку під голову ви погіршуєте ситуацію – хребет викривляється, а м’язи шиї і плечей перетягуються.

  1. Провітріть спальню. Повітря в спальні повине бути свіжим і трохи прохолодним, а сама кімната для сну – темною і без джерел яскравого білого світла (наприклад, енергозберігаючих ламп). Звичка валятися перед сном в ліжку з ноутбуком або наявність телевізора в спальні – головні причини виникнення хронічного безсоння.
  2. Інвестуйте гроші в матрац. Оскільки третину нашого життя ми проводимо уві сні, надзвичайно важливо використати цей час оптимальним чином. Сон на незручному ліжку зі старим продавленим матрацом істотно гірше відновлює сили – не економте на своєму здоров’ї і купіть ортопедичний матрац.
  3. Виберіть правильну подушку. Головний критерій вибору подушки – бажана вами поза для сну. Якщо ви спите на спині, то вам підійде тонка, якщо на боці – більш висока. Однак сама подушка повинна бути виготовлена ​​з синтетичних матеріалів, так як натуральний пух накопичує пил і бактерії.
  4. Не обманюйте свій організм яскравим світлом. Яскраве біле світло від екрану мобільного телефону, комп’ютера або телевізора говорить організму про те, що на дворі – розпал дня і зовсім не час відпочивати. Щоб підвищити якість сну і засипати швидше, потрібно як мінімум за годину до відходу в ліжко відкласти смартфон.
  5. Будьте обережні зі снодійним. Якщо цілий день ви п’єте каву, а ввечері «виключаєте» себе потужним снодійним, то варто задуматися про звички. Обмежте споживання кофеїну, а в якості снодійного засобу використовуйте безрецептурний мелатонін – він не викликає звикання і не дає затуманеного почуття вранці.

Краща поза для сну

Сон в неправильній позиції викривляє хребет і може стати причиною хронічних болів у шиї і нижньої частини спини. Також він може викликати головний біль, тимчасову затримку дихання під час сну, печію і біль у шлунку. Не кажучи вже про поверхневий сон, нічні кошмари і про хропіння.

За винятком тих людей, у яких спостерігаються проблеми з диханням і хропінням, сон на спині є пріоритетним вибором пози для сну. Саме в цьому положенні хребет знаходиться в максимально нейтральної позиції, що допомагає організму ефективно відновлювати сили.

Додаткові подушки

Невеликі подушки роблять сон більш комфортним. Затиснута між ніг подушка рекомендується при сні на боці, а подушка під колінами – при сні на спині.

Використання невеликих подушок істотно покращує будь-яку позу під час сну. Якщо ви спите на спині, використовуйте середню подушку, розміщену під колінами (вона допоможе тримати таз в більш комфортному положенні), а також зовсім маленьку і плоску подушку, підкладену під поперек.

Затиснута між ніг подушка допоможе зробити сон на боці більш зручним. Тим, хто все ж таки віддає перевагу сну на животі та не може спати в іншій позі, рекомендується підкладати подушку середнього розміру під нижню частину живота – це істотно знизить навантаження на хребет.

***

Лікарі не рекомендують спати на животі, так як це викликає болі в шиї і спині. Найбільш корисним для відновлення сил організму є сон на спині з додатковими подушками під колінами і попереком, а також сон на боці з невеликою подушкою, затиснутою між ніг.

Джерело Fitseven

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.