Природа створила чимало дивовижних місць, але через глобальне потепління і антропогенні фактори деякі з них можуть зникнути в найближчі 100 років або навіть раніше.


До вашої уваги неймовірні чудеса природи, що опинилися під загрозою зникнення – від льодовиків Патагонії до тропічних лісів Конго, – їх слід побачити своїми очима, поки не стало надто пізно.

Сейшельські острови

Сейшели розташовані в Індійському океані біля узбережжя Мадагаскару – це тропічний рай, який обожнюють молодята. Та надзвичайно красиві піщані пляжі руйнуються ерозією. Ці острови можуть повністю зникнути з лиця Землі в найближчі 50-100 років.

Гора Кіліманджаро, Танзанія

Вкрита снігом вершина Кіліманджаро в Танзанії є приголомшливим видовищем, проте, ймовірно, скоро йому прийде кінець. З 1912 по 2007 рік сніговий покрив Кіліманджаро зменшився аж на 85%.

Западина Ель-Мірадор і національний парк Тікаль, Гватемала

У западині Ель-Мірадор і національному парку Тікаль знаходяться руїни міст майя. Однак мисливці за старовиною і лісові пожежі можуть знищити залишки цієї загадкової цивілізації.

Сундарбанс, Індія і Бангладеш

Площа національного парку Сундарбан в дельті Гангу становить близько 1 млн га. Це найбільший мангровий ліс в світі. У заповіднику знайшли притулок безліч видів, що знаходяться під загрозою зникнення. Через вирубку лісів, забруднення навколишнього середовища і видобутку корисних копалин рівень моря в цьому регіоні швидко підвищується, викликаючи ерозію унікальної берегової лінії.

Льодовики Патагонії, Аргентина

Красиві патагонські льодовики приваблюють туристів з усього світу, проте через зменшення кількості опадів і потепління їх площа скорочується.

Саара, Іспанія

Саара, острівець зелені і дикої природи в горах Андалусії на півдні Іспанії, може втратити свою унікальну красу через зменшення кількості опадів і потепління.

Зовнішні мілини, Північна Кароліна

Береги Зовнішніх мілин в Північній Кароліні піддаються постійній ерозії, через що місцеві визначні пам’ятки – такі як маяк мису Хаттерас, побудований в 1870 році, – знаходяться під загрозою руйнації.

Ліси Мадагаскару

Вважається, що лісам Мадагаскару залишилося існувати не більше 35 років через постійні пожежі та масові вирубки.

Національний парк Глейшер, Монтана

Колись в національному парку Глейшер в Монтані було 150 льодовиків, а зараз їх менше 25. Через 15 років, можливо, не залишиться жодного.

Венеція, Італія

Якщо ви хочете покататися на гондолі, не відкладайте на довго, тому що Венеція занурюється на дно моря, і зупинити цей процес не вдається. Повені, що посилилися в останні роки, також вносять свою частку у майбутнє зникнення міста каналів.

Мачу-Пікчу, Перу

Руїни міста інків щорічно привертають мільйони туристів, що набагато перевищує обмеження в 2500 відвідувачів у день, який від початку було встановлено ЮНЕСКО і урядом Перу. Багато хто вважає, що, якщо не вжити термінових заходів, зсуви, ерозія і натовпи туристів знищать цей пам’ятник стародавньої цивілізації.

Галапагоські острови

Численні туристи і чужорідні види, що з’явилися з ними загрожують існуванню унікальної екосистеми Галапагоських островів біля узбережжя Еквадору і тамтешнім унікальним видам.

Западина Конго, Африка

Западина Конго, другий за величиною тропічний ліс в світі, є домівкою для більш ніж 10 000 видів рослин, 1000 видів птахів і 400 видів ссавців. Однак, за оцінкою ООН, дві третини цього тропічного лісу разом із рослинами і тваринами, що у ньому живуть повністю зникнуть до 2040 року.

Мертве море

За останні 40 років рівень Мертвого моря, що знаходиться між Ізраїлем і Йорданією, знизився майже на 25 метрів, а його площа істотно скоротилася. Якщо країни, що межують з Мертвим морем не перестануть використовувати воду з річки Йордан (єдиної, що впадає в нього річки), воно може повністю зникнути в найближчі 50 років.

Національний парк Еверглейдс, Флорида

У жодному іншому національному парку США ситуація не виглядає такою тривожною, як в Еверглейдс. Занадто багато води, велика кількість чужорідних видів і містобудівна діяльність – все це може привести до швидкого зникнення унікальної екосистеми флоридских боліт.

Альпи, Європа

Погані новини для любителів походів по горах і зимових видів спорту. Наслідки глобального потепління для Альп виявляться більш серйозними, ніж для інших гірських систем, розташованих в більш високих широтах, наприклад, для Скелястих гір. Щороку площа льодовиків в Європі зменшується приблизно на 3%, а це означає, що до 2050-го вони можуть зникнути зовсім.

Тувалу

Тувалу – це невелике полінезійське держава в Тихому океані, розташоване на дев’яти островах між Австралією і Гаваями. Ці острови знаходяться всього на 5-ти метрах над рівнем моря і тому можуть бути затоплені в будь-який момент.

Тадж-Махал, Індія

Тадж-Махал – одне з найвідоміших споруд у світі, однак деякі експерти вважають, що через ерозію і забруднення навколишнього середовища будівля може обрушитися.

Великий Бар’єрний риф, Австралія

За останні 30 років через глобальне потепління площа найбільшого в світі коралового рифу зменшилася більш ніж наполовину. Тривогу вселяє і знебарвлення коралів у результаті кислотного забруднення. Вчені вважають, що з огляду на ці факти до 2030 року Великий Бар’єрний риф може повністю зникнути.

Піраміди, Єгипет

Єгипетські піраміди і Великий сфінкс піддаються ерозії через забруднення навколишнього середовища. Стічні води підмивають підстави блоків, на яких вони стоять, тому є ризик того, що піраміди обрушаться.

Дощові ліси Амазонки, Бразилія

Дощові ліси Амазонки – найбільші тропічні ліси на планеті. Їх площа становить 5,5 млн км². Ліси Амазонки відрізняються найбільшим біорізноманіттям в світі, проте розвиток землеробства в цьому регіоні може призвести до зникнення тропічного лісу.

Велика китайська стіна

Велика Китайська стіна, найбільша споруда, коли-небудь створена людиною, простояла понад 2000 років, проте останнім часом через інтенсивні методи ведення сільського господарства майже дві третини стіни пошкоджені або знищені. Ерозія може перетворити це чудо світу в руїни протягом найближчих 20 років.

Мальдіви

Мальдіви, острівна держава в Індійському океані, повільно занурюється під воду через глобальне потепління. Вчені прогнозують, що протягом найближчих 100 років ці острови повністю підуть на дно.

Мечеті Тімбукту, Малі

Мечеті Тімбукту були побудовані майже цілком з глини в XIV-XVI століттях і включені в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Однак ніякі заходи захисту не можуть уберегти ці унікальні споруди від глобального потепління і збільшення кількості опадів, які загрожують їх знищенню.

Біг-Сур, Каліфорнія

Біг-Сур в Каліфорнії – улюблене місце для спостереження за китами, однак посухи і лісові пожежі останніх років завдали серйозної шкоди цьому прибережному району. Кількість морських ссавців, які припливають сюди, щороку знижується.

Вдалих Вам відкриттів!

Джерело InsiderPro

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.