Якщо ви відчуваєте, як стрес поїдає вас зсередини, просто увімкніть цю музику, і від нього й сліду не залишиться.


Всім нам потрібно навчитись керувати своїм стресом. Адже часто з’являються ситуації, які викликають негативні емоції: на роботі, в школі чи в особистому житті час від часу виникають непорозуміння, і щоб їх вирішити та заспокоїтись, ми використовуємо різноманітні поради, хитрощі чи методи.

Однак є один спосіб, дієвість якого доведена науковцями: це плейлист з 10 найбільш розслабляючих пісень.

Там, де не вистачає слів, говорить музика

– Ганс Крістіан Андерсен

Звукова терапія давно використовується для релаксації і відновлення здоров’я. На сьогодні британські нейробіологи уже визначили композиції, які якнайкраще впораються із цим завданням.

Під час дослідження до учасників, які мали вирішити головоломки, підключили спеціальні сенсори. Завдання викликали певний рівень стресу, у той же час учасники слухали різні пісні. Протягом дослідження вчені вимірювали активність мозку, серцебиття, тиск і частоту дихання.

За словами д-ра Девіда Льюїса-Ходжсона з компанії Mindlab International, яка проводила дослідження, під одну із пісень учасники розслаблялись найкраще. Мова йде про композицію “Weightless” групи Marconi Union. Вона сприяла зниженню загального рівня тривоги на 65%!

Окрім цього, варто також зауважити, що група Marconi Union саме такого ефекту і добивалася при її створенні. Для цього музиканти співпрацювали із звукотерапевтами, завдяки чому їм вдалось створити мелодію, яка сповільнює серцевий ритм слухача, знижує тиск та рівень гормону стресу кортизолу.

Варто зазначити, породжений відчуттям тривоги стрес збільшує ризик появи різних проблемі зі здоров’ям. Мова іде про хвороб серця, ожиріння, депресію, шлунково-кишкові розлади, астму та інші.

А недавнє дослідження, проведене вченими із Гарвардського та Стенфордського університетів, показало, що стрес на робочому місці стає причиною більшої кількості смертей, ніж діабет, хвороба Альцгеймера або грип.

Тому запам’ятайте, якщо ви хочете зберегти психічне і фізичне здоров’я, то повинні нормально відпочивати. І в цьому вам допоможе музика. Адже вона є простим способом зняти напругу, причиною якої часто стають постійні телефонні дзвінки, повідомлення, додатки, теги, нагадування, зустрічі і терміни, які “виливають” на нас стрес і позбавляють сил.

З приводу пісні №1 д-р Дефід Льюїс-Ходжсон сказав: «“Weightless” виявилася настільки ефективною, що багато жінок стали засинали під неї, і я б не рекомендував слухати цю пісню за кермом, тому що це може бути небезпечно».
Весь плейлист

Послухати весь плецлист на youtube ->

Отож, слухайте ці пісні та беріть від них максимум користі:

  1. “Weightless” by Marconi Union
  2. “Electra” by Airstream
  3. “Mellomaniac (Chill Out Mix)” by DJ Shah
  4. “Watermark” by Enya
  5. “Strawberry Swing” by Coldplay
  6. “Please Don’t Go” by Barcelona
  7. “Pure Shores” by All Saints
  8. “Someone Like You” by Adele
  9. “Canzonetta Sull’aria” by Mozart
  10. “We Can Fly” by Rue du Soleil (Café Del Mar)

Джерело Мізки.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.