Нова вкладна “Оптимізувати Firefox” дозволить прискорити роботу браузера на слабких комп’ютерах.


Веб-браузери відносяться до того типу додатків, які сильно залежать від обсягу оперативної пам’яті. Тому фахівці регулярно працюють над оптимізацією, щоб браузери споживали менше пам’яті під час роботи. Наприклад, в минулому році Google Chrome почав використовувати на 50% менше оперативної пам’яті. Компанія Mozilla пішла ще далі. У новій версії Firefox з’явиться можливість налаштувати браузер під кожен конкретний комп’ютер, а точніше під обсяг доступної оперативної пам’яті.

Firefox добре взаємодіє зі сторонніми розширеннями, але, як показує Mozilla, деякі з них можуть значно уповільнювати роботу комп’ютера. Тому розробники планують додати кнопку “Оптимізувати Firefox“, яка закриває всі розширення після перезапуску браузера. Це дозволить прискорити роботу браузера в разі потреби. Потім користувач завжди зможе включити потрібні розширення.

Ще одна корисна функція, яка з’явиться в Firefox 55 – “Контент-процеси”. На даний момент Firefox підтримує тільки два процеси (для ядра і контенту), але з версією 55 він зможе працювати з трьома і більше процесами, як це реалізовано в Chrome і Safari. Завдяки цьому Firefox стане краще працювати при відкритті декількох вкладок.

Збільшення кількості процесів контенту зробить Firefox більш чутливим при використанні декількох вкладок, але також це призведе до споживання більшої кількості пам’яті

Власники слабких комп’ютерів також отримають можливість відключати анімацію користувацького інтерфейсу у вкладках, меню та інших розділах. Крім цього, вони зможуть використовувати попередню вибірку, що дозволить підвищити продуктивність при повільному з’єднанні.

Варто відзначити, що істотні зміни в Firefox будуть реалізовані лише наприкінці цього року.

Джерело Engadget

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.