Ви забуваєте вдома ключі від офісу чи плутаєте бейдж з проїздним квитком, – тоді цей винахід для Вас! Тепер є можливість забути про всі ключі та бейджі від офісу назавжди і відкривати усі двері легким порухом руки.


Ні, це не сон і не науково-фантастичний фільм, а реальність. Такий офіс вже існує у Бельгії. Більшість його працівників погодилися на технологічний експеримент – їм імплантували чіп, який за розміром нагадує зернятко рису.

Керівник компанії NewFusion Венсан Нис каже, що це його власна ідея: “Ми самотужки встановили все обладнання, самі ведемо контроль за ним. Але, якщо уряд в один прекрасний день почне проштовхувати цю ідею на ринок, то ми зможемо поділитися досвідом і розповісти про негативні моменти. Треба дуже добре зважити таке рішення, подумати про особисті дані, як їх убезпечити, а також які саме дані можна завантажувати у цей чіп.

Розробник програмного забезпечення Дріс Ван Крен говорить, що це лише початок, його подальшим ідеям немає кінця. Він твердить, що цей чіп може бути корисним не лише в офісі, а і у повсякденному житті: “Після сканування чіпу Ви отримуєте всі Ваші персональні дані. Ваша улюблена музика додається до офісного плейліста, а це йде у загальну систему, – так в усіх працівників є більший вибір музики. Він також може синхронізуватися з Вашим списком справ і заносити їх у календар. Це лише один із додатків. Це все, що ми придумали за кілька годин, а, уявіть собі, якщо ми займатимемося цими питаннями кілька місяців чи навіть років? Що тоді ми можемо зробити з цим чіпом, мета якого наразі лише ідентифікувати Вас для того, щоб відкрити офіс”.

Однак зараз чіп використовується лише для того, щоб відкрити двері офісу та відправити електронні візитівки через смартфон, до якого він підключений. Система схожа на електронні ключі від дверей або банківські картки з чіпом.

“Якщо Ви, наприклад, користуєтеся громадським транспортом, то у Вас є для цього спеціальна картка. Ще окрема, наприклад, для бібліотеки. Кожен магазин зараз дає картку постійного клієнта. У Вас є кілька банківських карток – Visa, Mastercard. Карток справді дуже багато, але ми можемо все це спростити, поєднати все це в одному чіпі. Як на мене, це буде просто ідеальний світ”, каже Венсан Нис.

Однак не всі погоджуються з тим, що такий світ ідеальний. Бельгійська “Ліга з прав людини” називає такі чіпи “справжньою небезпекою” і “засобом тотального контролю” співробітників в офісі.

“Технології дуже швидко розвиваються. Але, коли ми будуємо будинок, то ми не замуровуємо всю нашу техніку у стіни, бо через кілька років ця техніка застаріє. Те саме стосується і таких чіпів у Вашому тілі, вони дуже скоро застаріють. Крім того, є питання щодо безпеки Ваших особистих даних і так далі. Але у будь-якому випадку – Ви готові кожні три роки витягати з себе чіп для того, щоб на його місце поставити новий? Бо це буде необхідністю, щоб постійно оновлювати дані”, – розповідає програміст Пітер Бентлі.

Поки науковці зважують всі “за” і проти”, власники компаній вивчають ціну питання – один такий чіп коштує близько 100 євро. Раніше подібні експерименти вже проводили у Швеції та Іспанії, однак, врешті, віддали перевагу вже звичним електронним карткам.

Джерело euronews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.