City_0


Щорічно компанія Economist Intelligence Unit (EIU) випускає два звіти про найдорожчі та найдешевші міста світу для життя. Судячи по свіжому звіту, 2015 рік приніс багато сюрпризів.


Перша доповідь називається «Вартість життя по всьому світу». Тут враховуються в тому числі витрати на харчування, на паливо, а також розмір зарплат.

Через посилення долара і девальвації валют інших країн в рейтингу цього року можна спостерігати помітні перестановки.

Один з редакторів опитування, Джон Коупстейк, зауважив:

Я майже 17 років працюю над цим рейтингом, і не можу згадати таких змін, як в 2015 році. Падіння цін на сировину в одних країнах викликало дефляцію, а в інших, навпаки, призвело до ослаблення валюти і зростання інфляції

9. Сеул, Південна Корея.

Місто піднялося в рейтингу із-за дорогого одягу і комунальних послуг. EIU повідомляє, що «вартість життя в Сеулі зараз знаходиться на одному рівні з Копенгагеном і Лос-Анджелесом».

City_1

8. Копенгаген, Данія.

Місто зберігає своє місце в рейтингу – щодо зарплат тут досить дороге життя.

City_2

7. Нью-Йорк, США.

EIU пояснює, що «сильний долар і слабка інфляція призвели до того, що Нью-Йорк став дорожче своїх суперників у інших країнах». Наприклад, середня ціна за кілограм хліба – $8,28. Це більш ніж удвічі перевищує вартість хліба в місті на першій соходинці рейтингу.

City_3

6. Лондон, Великобританія.

Зростання заробітної плати в Лондоні не відстає від інфляції та різкого зростання цін на житло. Середня ціна нерухомості тут близька до 500 тис. фунтів, а середня зарплата – близько 30 тис. фунтів стерлінгів.

City_4

5. Париж, Франція.

EIU повідомляє, що «ослаблення євро призвело до того, що Париж – єдине місто єврозони, яке зайняло місце у десятці». Також відзначено, що, незважаючи на слабку валюту, Париж залишається дуже дорогим для життя містом, і більш-менш розумно тут вартують лише алкоголь і сигарети.

City_5

4. Женева, Швейцарія.

Життя в Женеві дуже дороге. Зокрема, відпочинок і розваги тут обходяться дорожче, ніж в більшості інших місць планети. У EIU припускають, що це відображає розмір дискреційних витрат, тобто після обов’язкових витрат у людей залишаються вільні кошти.

City_6

3. Гонконг.

За останній рік Гонконг піднявся на сім місць у рейтингу через надзвичайно високі ціни на житло і зростання вартості життя в цілому.

City_7

2. Цюріх, Швейцарія.

Високе місце Цюріха повз’язують із відв’язкою швейцарського франка від євро і «в цілому високим рівнем доходів та видатків місцевих жителів».

City_8

1. Сінгапур.

Невелике острівне місто-держава утримує звання найдорожчого міста світу вже третій рік поспіль, але EIU зазначає, що його перевага перед Нью-Йорком і Гонконгом «вже майже зникла» через різке зростання вартості життя в інших місцях. Відносно недорогі тут лише продовольчі товари.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.