Facebook_1


Після того, як компанія Facebook звільнила частину редакторів, які відповідали за формування блоку “Популярне” (Trending) – стрічки з найбільш обговорюваними новинами, аби зробити цей сервіс повністю автоматичним, на сайті почалися проблеми.


Британська газета The Guardian, пише, що наслідки цього рішення були “катастрофічними”.

Без втручання людей, робот-алгоритм вивів в топ неправдиву новина про те, нібито телеведучу каналу Fox News Меджін Келлі звільнили за гостру критику Дональда Трампа і відкриту підтримку Хілларі Клінтон (Келлі, як і раніше, працює на каналі, а Клінтон публічно ніколи не підтримувала). Серед топ-нвин також різні лайливі слова у заголовках, а також посилання на відеоролик на якому мужчина мастурбує за допомогою курячого сендвіча “Макдональдс”.

Facebook_2

Алгоритм не здатний відрізнити подібні скандальні чи відверто брехливі матеріали від справжніх новин, виводячи у топ ті, якими користувачі соцмережі найчастіше діляться у себе в стрічці, що зовсім не гарантує якості матеріалів.

Компанії довелося терміново вибачитися і видалити суперечливі псевдоновини. Раніше Facebook скоротив весь редакторський відділ, який відповідав за добірку найцікавіших матеріалів.

Причому це було несподіваним навіть для самих співробітників, а на зустріч, де їм повідомили про звільнення, демонстративно запросили охоронця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.