trading


Чому в серпні інвестори щотижня купували в 10 разів більше облігацій країн, що розвиваються, ніж в середньому в першому півріччі.


Економіка Китаю невблаганно сповільнюється. У Туреччині після спроби перевороту тривають масові чистки. Західні санкції проти Росії будуть зберігатися до тих пір, поки Москва не перестане втручатися у ситуацію в Україні та не поверне Кримський півострів. Олімпійські канікули в Бразилії закінчилися, і країна знову повертається до нищівної рецесії та постійним політичним потрясінням. Міністру фінансів ПАР втретє за цей рік загрожує арешт. Проте…

За останні шість місяців ринки, що розвиваються виросли більш ніж на 20%, значно випередивши розвинені.

Щоб не відставати, фонди облігацій вкладають величезні кошти в зобов’язання країн, що розвиваються. Зараз в їх портфелях більше таких паперів, ніж в будь-який інший період за останні чотири роки. Дані Інституту міжнародних фінансів показують, що в цьому місяці інституційні інвестори щотижня купували в 10 разів більше облігацій країн, що розвиваються, ніж в середньому в першому півріччі.

Минулого тижня ралі призупинилося, так що пора перевести подих і гарненько подумати. Що взагалі відбувається?

На користь зростання: це тільки початок

У пору, коли центральні банки в Європі, Японії та решті світу розкручують друкарські верстати, не дивно, що ціни повсюдно ростуть – навіть на ризиковані активи в ризикованих місцях. Процентні ставки по найбезпечнішим інструментам – урядовим облігаціям розвинених країн і корпоративних паперів інвестиційного рівня – зависли у історичних мінімумів, практично не пропонуючи жодної майбутньої прибутковості.

У пошуках заробітку інвестори спрямовують свій погляд на активи ринків, що розвиваються, говорить Ролло Роскоу, фондовий керуючий Schroders. Центральні банки наповнюють грошима фінансові системи. Використовуючи їх, інвестори скуповують всі доступні активи на ринках, що розвиваються, викликаючи значне зростання цін. Роскоу продовжує:

Хто сказав, що в цьому процесі не можуть брати участь країни, що розвиваються?

Справді, навіть після недавнього ралі різниця в оцінках ринків розвинених і країн, що розвиваються, яка вимірюється коефіцієнтом Р/Е і йому подібними, залишається значною. Не можна сказати, що політична нестабільність обмежена тільки країнами, що розвиваються – згадаємо Brexit, Дональда Трампа і буркіні (жіночій купальник, створений спеціально для мусульманок). Чому тоді інвестори повинні платити такі високі ціни за нібито безпечні активи?

До тих пір, поки регулятори будуть стурбовані долею своїх ледь живих економік, процентні ставки будуть залишатися мінімальними, а ліквідність буде перетікати в банки і до іншим позичальникам. Іншими словами, зростання на ринках, що розвиваються продовжиться.

На користь падіння: попереду криза

Але не будемо поспішати. Стале подорожання активів у країнах з ринковою економікою, що припинилося, коли представник Федерального резерву попередив, що «ринок не враховує» можливість підвищення ставок уже в цьому році. Підйом найважливішої у світі базової процентної ставки з мінімальних відміток покладе край підходу «чим гірше – тим краще» і призведе до широкого переосмислення співвідношення ризику і винагороди.

Крім того, активи багатьох країн, що розвиваються дешеві по цілком конкретних причинах. Рано чи пізно спади в Росії і Бразилії закінчаться, проте ніхто не зможе гарантувати подальший стійкий ріст цих економік. Величезний ризик для оцінок являє собою безладне, неоднозначне ставлення Китаю щодо реформування власної нестабільної економіки – головного споживача сировини, продаж якого складає основу економік ресурсозалежний країн.

Хоча заклик «продати все скоріше» виглядає передчасним, активи ринків, що розвиваються куди більш ризиковані, ніж хотілося б інвесторам, які звикли купувати індекси широкого фондового ринку в розвинених країнах. Роскоу каже:

Ми намагаємося не займатися макроаналізом ринків, що розвиваються. Замість цього краще фокусуватися на факторах зростання конкретної компанії, розбавляючи їх невеликою порцією макроекономіки.

Розумна пораду від людини, яка налаштована «оптимістично» щодо деяких таких ринків. Серед них Росія і Румунія – відмінні варіанти, якщо порівнювати з іншою ідеєю Роскоу. У пошуках прибутковості він набрів на ринок з «цікавою історією перетворень» – Грузію. Тут обертаються акції всього декількох компаній, і часто цілими днями, а то й тижнями, не буває жодної угоди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.