Mars


Шестеро добровольців з кількох країн цілий рік прожили на схилі вулкану Мауна Лоа. Зараз вони щасливі змозі знову дихати свіжим повітрям.


На Гавайських островах у неділю, 28 серпня, завершився науковий експеримент з імітації умов польоту на Марс. За задумом організаторів, цей проект допоможе американському космічному агентству НАСА реалізувати план щодо запуску місії на Марс.

Шестеро добровольців протягом року були повністю ізольовані від зовнішнього світу, вони жили під закритим куполом діаметром 11 метрів і висотою 6 метрів. Під час експерименту умови намагались зробити якомога більш схожими до ландшафтів на Марсі – база знаходилась на північному схилі вулкану Мауна Лоа на Гаваях, на території, де зовсім немає тварин і де рослинність є мінімальною.

Mars_2

Членам команди, до якої входили астробіолог з Франції, фізик з Німеччини та четверо американців – пілот, архітектор, ґрунтознавець, а також лікар-журналіст, дозволялось виходити назовні лише у космічних скафандрах.

Як заявив після завершення експерименту француз Сіприєн Версью, найважче під час експерименту було справлятись з одноманітністю. За його словами, тепер він щасливий знову дихати свіжим повітрям. На його переконання, результат експерименту можна оцінювати лише позитивно. “Місія на Марс у найближчому майбутньому є реалістичною. Технічні та психологічні проблеми можна подолати”, – зазначив Версью.

Нагадаємо, у 2011 році завершився найдовший в історії астронавтики експеримент з ізоляції. Тоді шестеро чоловіків провели 520 днів в змодельованому космічному кораблі, що імітувало тривалість польоту на Марс і назад.

Джерело DW.COM

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.