Smoking


Шведські медики назвали два основні чинники, що сприяють передчаснії смерті людини. Дослідження опубліковане в European Journal of Preventive Cardiology, коротко про неї повідомляє видання EurekAlert.


У дослідженні наголошується, що якщо куріння шкодить здоров’ю в цілому, то недостатня фізична активність – в першу чергу, серцево-судинній системі.

У 1963 році фахівці відібрали 792 п’ятидесятирічних добровольців 1913 року народження і почали спостерігати за ними. На початку експерименту чоловіки здали тест, який визначає максимальну здатність організму до поглинання і засвоєння кисню. Надалі подібні тести проводилися приблизно раз у десять років.

У 2012 році, коли їм мало виповнитися 100 років, медики проаналізували причини смерті учасників експерименту. Виявилося, що чоловіки, організми яких засвоювали більше кисню під час фізичних вправ, жили довше. Дослідники відзначають, що низька переносимість аеробних навантажень безпосередньо пов’язана з передчасною смертю. При цьому під час дослідження вчені враховували вплив таких чинників як куріння і підвищений рівень холестерину.

Підводячи підсумки своєї роботи, медики рекомендують людям стежити за своєю спортивною формою, оскільки фізичні навантаження допомагають поліпшити значення показників, ключову роль яких для здоров’я підкреслює дане дослідження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.