Elon-Musk


З 31 травня по 2 червня в місті Ранчос-Палос-Вердес в Каліфорнії прохили зустрічі Code Conference 2016. Щорічна конференція присвячена впливу технологій на наше життя, яка збирає найбільших представників ІТ-індустрії.


Цього року серед спікерів конференції були співзасновник Microsoft Білл Гейтс, голова Google Сундар Пічаї, творець Twitter Джек Дорсі, президент Ford Motor Марк Філдс і багато інших, в тому числі голова Tesla і SpaceX, підприємець і винахідник Ілон Маск. В ході розмови з журналістами Маск розповів про свої плани і про те, як він бачить майбутнє людства в зв’язку з технологіями.

До Вашої уваги кілька найяскравіших його думок.

Колонізація Марса ближче, ніж здається

Глава SpaceX заявив, що його компанія планує відправити людську місію на Червону планету вже в 2024 році. У 2017 році SpaceX введе в експлуатацію космічний корабель Dragon Version 2, на борту якого зможе поміститися екіпаж з семи осіб. Уже з 2018 року кожні 26 місяців Dragon V2 буде відправлятися на Марс. При цьому він зауважив, що не бачить необхідності в повному переселенні на інші планети: «Навіщо ж нам залишати Землю? Тут так добре». Маск також додав, що в найближчі 4-5 років сам планує полетіти в космос, але поки тільки на орбіту.

Головний конкурент Tesla в створенні самоврядних автомобілів зовсім не Google

«Google добре показала свій потенціал в розробці автономного транспорту, але це все-таки не автомобілебудівна компанія. Я б не став називати її своїм конкурентом», – сказав Маск. Набагато більш реальний суперник в цій справі, на його думку, – це Apple, проте не виключено, що ця компанія запустить своє виробництво самоврядних автомобілів занадто пізно (за прогнозом Маска – не раніше 2020 року), щоб стати серйозною загрозою для Tesla.

Штучний інтелект не зможе поневолити людей

Маск зізнався, що тема штучного інтелекту його дуже хвилює. «Ми з братом домовилися заборонити розмови про це, коли відпочиваємо в джакузі», – пожартував він. При цьому сам Маск є засновником компанії OpenAI, що досліджує штучний інтелект, і вважає, що цим необхідно займатися. Він не вважає, що підйом цієї галузі може стати фатальним для людства: «Якщо штучний інтелект розвинеться настільки, що буде доступний кожному з нас, то ми всі будемо керувати власними віртуальними агентами. І тоді, якщо хтось задумає зробити щось жахливе, всі інші, об’єднавшись, зможуть придушити цього зловмисника». Тому, на його думку, людям потрібно докласти всіх зусиль, щоб самим розвиватися на рівні з роботами, інакше «ми будемо настільки нижче них за інтелектом, що станемо домашніми вихованцями». Виходом для людей, на думку Маска, стане впровадження цифрових технологій в тіло людини.

Всі люди – роботи

Маск вважає, що доступ до комп’ютерів і мобільних додатків на смартфонах вже наділяє нас «суперсилою» – з їх допомогою люди можуть відповідати на будь-які питання, розмовляти з ким завгодно по відеозв’язку з будь-якої точки світу. «Ми вже кіборги. У всіх нас є цифровий двійник, часткова онлайн-версія особистості в електронних листах і соцмережах», – зауважив Маск. Кращий варіант розвитку подій для людей Маск бачить у створенні особливих комп’ютерів, які будуть розташовуватися в «цифровому шарі» поруч з корою головного мозку і працювати в симбіозі з людиною.

Ми – персонажі у відеогрі

«Сорок років тому у нас був “Pong”- два прямокутники і крапка. Ось такими були ігри. Зараз, через сорок років, у нас реалістичні 3D-симулятори, в яких одночасно сидять мільйони людей по всьому світу», – зазначає Маск. На його думку, навіть якщо технології будуть розвиватися в тисячу разів повільніше, ніж зараз, перехід їх у нову якість неминучий, нехай і через 10 тисяч років, що не так багато в масштабі Всесвіту.

«Ми безумовно прагнемо до того, що ігри стануть не відрізняються від реальності. У них можна буде грати на будь-якій приставці та комп’ютері, яких, швидше за все, будуть мільярди, і шанс, що наша реальність – основна, теж може бути один на мільярди». Маск вважає, що у людства є лише два варіанти: або ми створимо віртуальний світ в майбутньому, або вже є персонажами чиєїсь симуляції. Він упевнений, що цивілізація, розвиваючись, не може не створити таку реальність; зупинити цей прогрес може тільки загибель цивілізації від будь-якого глобального катаклізму. Тому, ймовірно, для нас буде навіть краще, якщо виявиться, що те, що ми приймаємо за дійсність, – вже є симулятором, створеним іншою расою або людьми майбутнього. Наші нащадки, пояснює Маск, зможуть створювати симулятори життя інших цивілізацій (в тому числі своїх предків). І якщо вони зможуть наділяти їх свідомістю, то ми зараз цілком можемо опинитися якраз героями однієї з таких віртуальних реальностей.

Повне відео розмови з Ілоном Маском на Code Conference 2016:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.