USA_gs


У США спущено на воду експериментальний безпілотний військовий корабель, в чиї функції входять завдання з виявлення і відстеження підводних човнів противника.


Як повідомляє Digital Trends, незабаром почнуться випробування безпілотника, який отримав назву “Морський мисливець”.

Цей тримаран (судно з трьома з’єднаними між собою корпусами) здатний перебувати в автономному плаванні кілька місяців і є важливим елементом стратегії США щодо стримування військово-морської могутності Росії і Китаю.

Безпілотник розроблений Агентством з перспективних оборонних науково-дослідних розробок США (DARPA) в рамках програми ACTUV (Anti-Submarine Warfare Continuous Trail Unmanned Vessel).

“Розрізнити тихий гул дизель-електричного підводного човна в прибережних водах з інтенсивним судноплавством – все одно що спробувати виділити шум двигуна одного автомобіля в шумі великого міста. Для того щоб засікти такий підводний човен, потрібна розвідка. “Морський мисливець”- це якраз робот-розвідник, не оснащений ніяким озброєнням. Він може бути затребуваний для берегової охорони, пошуку субмарин і супроводу кораблів. Корабель виходить в море, відшукує дизель-електричний підводний човен і зависає над ним, нагадуючи про свою присутність імпульсами гідролокатора”, – пояснив загальний принцип роботи “мисливця” начальник командування протичовновими операціями ВМС контр-адмірал Френк Дреннан, як зазначає Reuters.

Виявивши ворожий підводний човен, “Морський мисливець” передає по супутниковому зв’язку найближчого по розташуванню есмінцю або на базу ВМФ координати противника.

“Морський мисливець” обладнаний всім необхідними аксесуарами для вдалого “полювання”: гідролокаторами і магнітометрами. Передбачається обладнати його також радарами декількох типів, станцією радіоелектронної боротьби, потужним гідроакустичним комплексом, оптико-електронною системою для безперервного спостереження за морською поверхнею, системою визначення типу виявленого підводного човна.

Тримаран досягає в довжину 40 метрів і розганяється до 27 морських вузлів на годину. Він виготовлений з композитних матеріалів на основі вуглецю. Безпілотник може перебувати на воді протягом двох-трьох місяців в автономному режимі.

Як вважають експерти, “Морський мисливець” буде поставлений на чергування у складі протичовнової оборони дивізіону авіаносної ударної групи ВМС США. Крім того, його можуть використовувати як автономний патруль берегової охорони.

“Це переломний момент. Вперше у нас є повністю роботизований трансатлантичний корабель”, – заявив заступник міністра оборони США Роберт Ворк.

“Морський мисливець” пройде випробування протягом двох років, і за їх підсумками буде прийнято рішення, що стосується можливого запуску виробництва в серію. Тестування, як заявив Ворк, пройде біля берегів Японії, де розташований 7-й військовий флот США.

У США не приховують, що “Морський мисливець” був розроблений як крок у відповідь на нарощування Росією і Китаєм військово-морських потужностей.

Ми не працюємо над протичовновими технологіями тільки тому, що вважаємо, що це круто. Ми працюємо над цим, так як глибоко стурбовані прогресом, якого досягли в цій області Китай і Росія

, – наводить Reuters слова експерта в області військової робототехніки науково-дослідного центру “Фонд Нової Америки” Пітера Сінгера.

Довгий автономний режим роботи “Морського мисливця” несе не тільки технологічні, але і фінансові переваги.

Створення нового тримарана обійдеться американській скарбниці в $20 млн, щоденне обслуговування – ще в $20 тис. Це набагато дешевше, ніж патрулювання дорогими атомними субмаринами в спробі засікти дизель-електричного підводного човна.

“Морський мисливець”, як особливо підкреслили в Пентагоні, позбавлений можливості приймати самостійні рішення про застосування сили.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.