marushevska


Чиновники з застарілою ментальністю намагаються забрати можливість реформувати країну у молодих, ідейних людей.


Про це заявила керівник Одеської митниці ДФС Юлія Марушевська під час ефіру в програмі Шустер LIVE.

“Те, що відбувається, не лише на Одеській митниці, а в прокуратурі, в різних міністерствах, це витискання людей, думок, ідей, повноцінної праці для змін, з усіх можливих інституцій влади. Крок за кроком”, – зауважила Юлія Марушевська.

Як приклад вона навела події на Одеській митниці. За її словами, вперше на Одеській митниці не було системної корупції, поборів, корупційних схем. Завдяки змінам сьогодні безліч компаній проходять митне оформлення до 1-єї години. Міжнародний транзит оформляється за 10 хвилин. Митниця стає привабливим партнером для бізнесу.

“Але всі ті кроки з реформування митниці, які ми встигли зробити, зараз нам закидають як порушення. Пан Роман (Насіров — ред.) прислав нам перевірки від Державної Фіскальної Служби, щоб вони подивилися чим ми там займаємося. Це перевірки, які б мали шукати корупцію, ненадходження платежів до бюджету тощо. Але все, що вони знаходять — це спрощення, які ми зробили для бізнесу. Нас почали перевіряти за те, що оформляємо компанії за цінами, вказаними в договорі і погрожують нам за це відповідальністю”, – розповіла Юлія Марушевська.

За її словами, досягнути світових стандартів, як в розвинених країнах, не є надскладною, недосяжною ціллю. Це всього лиш нормальний сервіс для бізнесу: створення Єдиного вікна, впровадження сучасного програмного забезпечення, зменшення тривалості процедур до 15 хвилин.

“Але через ці кроки у нас на митниці вже місяць сидять різні перевірки від всіх можливих інстанцій, разом з СБУ, Відділом Внутрішньої безпеки та ін. І коли вас представляють, оголошують, пропонують провести реформу, а після цього за кожен крок, який ми робимо — нас карають. Це абсурд. Це просто система, яка захищає себе”, – резюмувала Юлія Марушевська.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.