DFS


Управління Внутрішньої безпеки ДФС лобіює інтереси конкретних компаній на Одеській митниці, які отримують право зберігання товарів, термін оформлення яких вичерпався.


Про це заявила керівник Одеської митниці ДФС Юлія Марушевська.

Вона розповіла, що два місяці тому, на Одеській митниці запровадили прозору практику передачі вантажів на склади, термін тимчасового зберігання яких вичерпався. Водночас керівництву управління Внутрішніх справ ДФС це не сподобалося. Чиновники у Києві лобіюють інтереси окремої компанії — “Роял Трейд Імпекс”.

“Є така практика, коли мито не сплачується і вантажі, фактично, залишаються на митниці і держава має ними розпоряджатися. Це була така дуже хороша годівниця. В Одеські митниці ми зробили лототрон, коли випадковим чином визначається, хто буде зберігати це майно”, – розповідає Юлія Марушевська.

За її словами, нововведення усунуло корупційну складову, коли товари передавалися “своїм” компаніям.

“Ви не повірите, але це один із закидів, одне із звинувачень, які отримала Одеська митниця. Що ми робимо неправильно?! Те, що ми випадковим чином розподіляємо товари на склади, а не віддаємо прямо на один склад, який фактично “кришується” зараз нашою Внутрішньою безпекою”, – зауважила керівник Одеської митниці.

Крім того, що за боротьбу з корупцією керівництво ДФС відповідає погрозами, Юлія Марушевська згадала про ситуацію зі зникненням конфіскату на суму 50 млн грн. Цю історію неодноразово зі звинуваченнями Одеської митниці озвучував Роман Насіров. Хоча керівництво Одеської митниці пояснювало голові ДФС, що нічого спільного з цим конфіскатом немає.

“І ці люди зараз нам закидають якесь зникнення 50 мільйонів (конфіскату на 50 млн грн — ред.), які ніхто не може довести, де вони зникли, що за 50 млн грн. Вже розслідування ведеться з січня і при цьому жодної конкретики немає. Це при тому, що Одеська митниця взагалі ніколи не використовувала ті склади, про які йде мова (про які говорить Роман Насіров — ред.)”, – заявила Юлія Марушевська.

“Люди, які за два роки не спромоглися зробити жодних кроків в напрямку реформування, сьогодні хочуть звільнити нас, розповсюджують різні чутки”, – додала вона.

Право зберігання товарів, які впродовж 90 днів (в деяких випадках 120 днів) не були оформлені у жодний з митних режимів, передається за договором на склади окремих приватних компаній. Одеська митниця впровадила практику вибору таких компаній методом лототрону, де попередньо невідомо, який товар, якій компанії дістанеться. Водночас Внутрішня безпека ДФС називає таку практику порушенням.

“Представники ВБ, в особистих розмовах з нашою командою, відкрито заявляють, що їх не влаштовує прозорий і автоматизований порядок вибору місця зберігання товарів шляхом проведення лототрону. Вони про це вказали в акті перевірки Одеської митниці. При цьому це управління просить переміщати товари виключно на склад компанії “Роял Трейд Імпекс”. Інтереси компанії, згідно з депутатським запитом Ірини Луценко, лобіює особисто глава Головного Управління ВБ Юрій Шеремет”, – зазначала раніше на своїй сторінці у Facebook Юлія Марушевська.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.