Doctor


Вчені наблизилися до відкриття методу лікування ряду важких захворювань, включаючи аутизм, рак і ВІЛ. Йдеться про систему генного редагування CRISPR-Cas9, що дозволяє змінювати макромолекулу, – рибонуклеїнової кислоту.


Рибонуклеїнова кислота (РНК), відповідальна за синтез білків, є однією з трьох макромолекул, що утворюють клітини живого організму. Як повідомляє US News & World report з посиланням на Cell, вчені планують змінити її та створювати нові білки, використовуючи технологію CRISPR-Cas9 (Clustered Regularly Interspaced Short Palindromic Repeats – короткі паліндромні повтори, регулярно розташовані групами). Ці нові білки будуть «відсікати» вірусні послідовності.

Ідея спрямованого редагування геномів для рятування людства від спадкових захворювань не є новою. Генетична модифікація ембріонів, наприклад, активно обговорюється у Великобританії. Раніше вчені вже використовували CRISPR-Cas9 для видалення ВІЛ з клітки людини і виключення реплікації вірусу. За словами автора дослідження, професора Каліфорнійського університету в Сан-Дієго Джін Єо (Gene Yeo), при багатьох хворобах не можна редагувати геном, однак можна розбити його на частини і вже після працювати з ним. За прогнозами вчених, в далекому майбутньому CRISPR-Cas9 також може використовуватися для редагування фізичних параметрів людей. Як би неймовірно це не звучало, Національна академія наук США вже зараз розробляє звід етичних правил, що регламентують застосування технології.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.