Pandas


У віденському зоопарку Шенбрунн – сенсація! Гігантські панди, які, як правило, не розмножуються в неволі, спарилися, причому зробили це кілька разів.


Як повідомляється на сайті розплідника, до теперішнього часу в зоопарках Європи для розведення гігантських панд застосовувався метод штучного запліднення.

Як пояснив директор зоопарку Дагмар Шраттер, шлюбний період у панд спостерігається один раз на рік і він дуже короткий. При цьому період, коли самка панди може завагітніти, не перевищує 2-3 днів.

Однак ще однією загадкою для зоологів став той факт, що панда-самець на прізвисько Лун Хуей і самка Ян Ян, що живуть в Шенбрунні з 2003 року, полюбили один одного на місяць раніше, ніж це відбувається у панд в природі.

Близько тижня тому наукові співробітники зоопарку звернули увагу на зміну в поведінці двох тварин: панди, які зазвичай віддають перевагу відокремленому спосому життя, стали проявляти один до одного “ознаки уваги” і навіть гуляли разом. На наближення шлюбного періоду вказували також підвищене занепокоєння тварин, падіння їх апетиту і підвищена “балакучість” – панди почали видавати характерні для цього періоду звуки.

У разі, якщо зачаття відбулося (період вагітності у панд варіюється від 97 до 163 днів), це стане четвертим випадком розмноження гігантських панд у віденському зоопарку. Фу Лонг (2007), Фу ​​Ху (2010) і Фу Бао (2013), які з’явилися там на світ, переїхали на свою батьківщину в Китай і живуть в заповіднику в умовах, близьких до природних.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.