Smolensk


Глава оборонного відомства Польщі Антоні Мацеревіч назвав терактом катастрофу під Смоленськом, в результаті якої в 2010 році загинуло вище керівництво країни, передає “Радіо Польща“.


“Після Смоленської катастрофи ми можемо сказати, що Польща стала першою жертвою тероризму в рамках сучасного конфлікту, який розігрується на наших очах”, – заявив Мацеревіч в ході виступу на міжнародній конференції “Сучасна політика: конфлікти і тероризм”.

Згадуючи про Катинську трагедію, міністр назвав тероризм “породженням соціалістично-радянських ідей”, заявивши, що “геноцид лежить біля витоків нинішньої ситуації в Росії”. У зв’язку з цим він підкреслив, що “не вказує на якісь конкретні дії влади”, зазначивши при цьому що “на російському народі як і раніше лежить печать мовчання про те, що трапилося в радянський період з їх предками”.

Тільки незалежна Польща може в повний голос заявити про Катинський геноциді. У 2009 році ще здавалося, що це так. Однак ми виявили, що спроба підняти це питання викликала реакцію, якої не очікував ніхто в світі. Ця реакція принесла смерть всієї польської еліти. Я маю на увазі загибель польської делегації під Смоленськом

, – сказав Мацаревіч.

Глава міноборони також поставив загибель польського керівництва в один ряд з нападом Росії на Грузію і анексією Криму.

“Ми чудово бачимо це на прикладі історії останніх 10 років. Без сумніву, збройному нападу на Грузію передувала внутрішня диверсія. Без сумніву, метою того, що сталося під Смоленськом, було позбавлення Польщі лідерства, яке вело нас до незалежності. Черговими кроками був напад на Україна, окупація промислової частини країни, катастрофа літака малазійських авіаліній, втручання у ситуацію в Сирії”, – сказав він.

Нагадаємо, літак Ту-154 з першими особами уряду Польщі зазнав аварії при посадці на смоленському аеродромі “Північний” 10 квітня 2010 року. В результаті загинули всі 96 осіб, що знаходилися на борту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.