Marushevska


Начальник Одеської митниці ДФС Юлія Марушевська передала у Національне Антикорупційне Бюро України заяву для розслідування можливої корупційної схеми компанії “Євротермінал”, через яку сьогодні відбувається проїзд в Одеський порт.


Про це Юлія Марушевська розповіла сьогодні у Києві.

“Міський голова Одеси Геннадій Труханов з порушенням законодавства України обмежив в’їзд на територію Одеського порту. Тепер вантажні автомобілі можуть потрапити в Одеський порт виключно через приватну компанію “Євротермінал”, заплативши компанії певну суму”, – розповіла вона.

За словами керівника митниці, для впровадження цього монопольного обмеження, міськрада незаконно встановила знаки “проїзд вантажного транспорту заборонено”. Вони блокують автомобілям в’їзд в порт безпосередньо через транзитно-вантажний термінал. При цьому монопольна схема руху не узгоджена з Головним управлінням Нацполіції в Одеській області.

“Приводом для такого обмеження стало нібито розвантаження міста, проте в реальності це робиться для комерціалізації безкоштовного в’їзду в порт, що порушує права власників вантажу, експедиторів та бізнесу. І це при тому, що сьогодні компанія “Євротермінал” офіційно навіть не є територією порту”, – зауважила Юлія Марушевська.

Вона також пояснила, що згідно з теперішнім законодавством, митний огляд може здійснюватися виключно в спеціально обладнаному місці на території портового оператора. Водночас компанія “Євротермінал”, яка раніше заробляла на послугах пов’язаних з митним оглядом, немає статусу портового оператора та не може їх надавати.

“Можливо, для сприяння заробітків приватної компанії, глава АМПУ Андрій Амелін запропонував приєднати “Євротермінал” до території порту, щоб компанія отримала статус портового оператора. Про це бажання відкрито заявляє і сама компанія. Ми не будемо брати участь в схемах, за якими надаватиметься перевага якимось компаніям над іншими операторами. Тому ми не будемо давати свою згоду на включення “Євротерміналу” в територію порту”, – зауважила Юлія Марушевська.

Таким чином Одеська митниця вимагає від АМПУ знайти альтернативу в’їзду в порт для забезпечення безкоштовного доступу на територію порту, а від міської влади — прибрати незаконно поставлені знаки, що обмежують права бізнесу. Усі потрібні документи Юлія Марушевська передала до НАБУ для розслідування причетності посадових осіб до можливої корупційної схеми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.