grain


Міністерство сільського господарства Туреччини нагадало про те, що у відомстві не виключають розгляду питання про можливість заборони на імпорт зерна з Росії.


Глава відомства Фарук Челік, якого цитує видання Hurriyet, заявив, що якщо Анкара введе подібні обмеження, то Москва понесе великі економічні втрати, ніж Анкара у випадку з ембарго декількох видів турецької продукції в Росії.

“З 1 січня Росія заборонила ввезення свіжих фруктів і овочів з Туреччини. Раніше Росія щорічно імпортувала свіжі фрукти і овочі приблизно на 750 млн доларів. З іншого боку, наш імпорт з Росії тільки одного сільськогосподарського продукту, а саме пшениці, перевищує 1,1 мільярда доларів”, – заявив Челік, зазначивши при цьому, що влада країни не забороняє імпорт російського зерна, не бажаючи завдати шкоди ні в чому не винним фермерам.

У листопада 2015 року російські експортери зерна припинили постачання зерна до Туреччини: це сталося внаслідок погіршення відносин між країнами після загибелі “Су-24”. Наприкінці грудня поставки були відновлені.

“Туреччина продовжує купувати російську пшеницю, оскільки вона дешевша французької, а товар українського походження не відрізняється належною якістю”, – заявив тоді глава російського зернового союзу Аркадій Злочевський.

На початку грудня, як зазначав “Комерсант”, почали ширитись чутки про те, що уряд Росії почало готуватися до можливого введення Туреччиною відповідних санкцій. Зокрема, йшлося про постачання зерна.

Росія є одним з найбільших експортерів пшениці в світі, Туреччина – один з основних покупців російської пшениці.

Нагадаємо, з початку цього року влада Туреччини ввела нові мита для російських імпортерів металу і не продовжила угоду про транспортні перевезення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.