Керівництво Одеської митниці передало до Одеської обласної прокуратури документи за результатами службового розслідування. Митниця просить прокурорів перевірити посадових осіб, які беруть участь в схемах щодо ухилення від сплати податків до бюджету.


 Про це заявив перший заступник начальника Одеської митниці ДФС Семен Кривонос.

За його словами, керівництвом митниці проводилися перевірки для виявлення схем ухилення від сплати платежів та зборів до бюджету за участі посадових осіб митниці. Виявилося, що через одну зі схем товар компаній випускали в обіг за тимчасовими деклараціями.

В результаті однієї з таких перевірок було виявлено, що певні суб’єкти зовнішньо-економічної діяльності не подавали додаткових декларацій, передбачених законодавством, до тимчасової декларації. Це в свою чергою призвело до несплати значних коштів до бюджету

, – розповів Семен Кривонос.

За його словами, у таких схемах беруть участь, так звані, “компанії-майдачники”.

“При цьому посадові особи митниці не вживали жодних заходів передбачених законодавством України для запобігання таким схемам і не складали протоколів про порушення митних правил, згідно з Митним Кодексом”, – зазначив Семен Кривонос.

Він уточнив, що існує близько 400 фактів подібного порушення, а несплата до бюджету оцінюється в десятки мільйонів гривень.

“За результатами цієї службової перевірки, ми повідомили Одеську обласну прокуратуру. Прокуратура оперативно відреагувала на звернення, розпочала перевірку по даному факту і було порушено кримінальне провадження”, – заявив перший заступник начальника Одеської митниці.

Семен Кривонос додав, що керівництво й надалі продовжуватиме боротьбу з корупцією та контрабандою на Одеській митниці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.