id


З 11 січня громадяни України, які досягли 16-річчя, зможуть оформлювати ІD-паспорти, інші українці – після ухвалення Верховною Радою необхідних змін у законодавство.


Для тих, хто отримує паспорт вперше він буде безкоштовним. При заміні паспорта (старого зразка на новий, або при втраті) необхідно оплатити вартість бланка та адміністративні послуги.

Новий документ видаватиметься громадянам України замість паспорта громадянина України (книжечка), є значно більш захищеним від підроблення та призначений для підтвердження особи та громадянства на території України.

Як зазначає міграційна служба, завдяки вбудованому електронному безконтактному чіпу, запровадження ID-картки відкриває нові можливості для створення електронних сервісів та спрощення надання адміністративних послуг.

На чіп буде записано персональні та біометричні дані власника документа, у тому числі місце проживання та сімейний стан. Внесення електронного цифрового підпису та інших даних є технічно можливим, проте потребує законодавчого врегулювання.

Мережу видачі біометричних паспортів розширили до 325 відділень. Новий пластиковий паспорт коштуватиме для держави в межах 160 гривень без ПДВ.

Окрім того, міграційна служба спростила оформлення закордонного паспорта.

Джерело Громадське ТБ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.