beer_1


Головний медик Великобританії, Дама Саллі Девіс (Dame Sally Davies) опублікувала результати дослідження, присвяченого вживанню алкоголю в країні, і зробила досить цікаві заяви.


Відразу обмовимося: норми алкоголю британські медики рахують не за обсягом і не в спиртовому еквіваленті. В якості міри алкоголю ще у вісімдесяті була встановлена так звана одиниця або порція (unit) чистого 100-процентного алкоголю, що обчислюється за формулою:

[міцність алкоголю (в градусах) × обсяг (в мл)] ÷ 1000 = умовна одиниця алкоголю.

За одну одиницю алкоголю прийнята пінта (550 мл) пива і сидру (міцністю 3,6 градусів) або стопка горілки. Келих вина об’ємом 175 мл і міцністю 12 градусів – це вже 2,1 умовної одиниці алкоголю, а пінта пива міцністю 5,2 градуса – цілих 3 умовних алкоодиниць. Детальніше про кількість одиниць в об’ємі улюбленого напою можна прочитати тут.

vine

Тепер зупинимося докладніше на нових рекомендаціях, заснованих на дослідженнях, що проводилися протягом останніх трьох років. Раніше у Великобританії допустиму кількість випитого алкоголю в тиждень встановлювалося залежно від статі: вважалося, що чоловіки можуть випити кілька більше спиртного без шкоди для власного здоров’я, ніж жінки. Так, для осіб жіночої статі встановлювалася норма у 2-3 одиниці в день, а для чоловіків – більше 3-4. Ще раз: 2 одиниці алкоголю – це склянка вина, 3 одиниці – півлітра пива.

Однак тепер чоловікам рекомендується випивати стільки ж, скільки і жінкам, не більше. А це означає, не більше трьох одиниць на день. Бажано – у тиждень.

До того ж Девіс настійно рекомендує утримуватися від вживання алкоголю як мінімум два дні на тиждень. Недотримання цих правил веде до досить згубних наслідків: вживання алкоголю – стрес для організму. І в разі зловживання організм просто не встигає «підлатати» себе і починає працювати на знос.

Звичайно, ми живемо не у Великобританії, МОЗ у нас своє, але раз ми так прагнемо стати європейською країною, ймовірно, варто прислухатися до цих рекомендацій?

А скільки Ви вживаєте умовних одиниць чистого алкоголю на тиждень?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.