Sheremeta


В Україні, на жаль, не відбувається тотальних всеохопних реформ, як, наприклад, це було в Польщі, Грузії чи країнах Прибалтики. Проте країну можна реформувати частинами.


Про це під час конференції “Створюємо Відкритий митний простір” в Одесі розповів колишній міністр економіки України Павло Шеремета.

За словами економіста, успіх реформ в окремому регіоні може бути прикладом для інших. Зокрема зміни на Одеській митниці, які зроблять держструктуру зручним, прозорим сервісом для бізнесу, будуть “заразними” для інших митниць.

“Україна буде реформуватися острівцями, на жаль. Не виходить таких тотальних змін, як це було в Грузії, в Польщі чи в Прибалтиці. Але нічого страшного. Альтернатива — це скласти руки і нічого не робити. Ми так не можемо. Значить будемо робити острівцями. Будемо осушувати острівець за острівцем від болота та нечисті і намагатися робити ці острівці привабливими, теплими гарними, усміхненими. Саме таким я бачу Відкритий митний простір в недалекому майбутньому”, – пояснив Павло Шеремета.

На його думку, через бідність в країні, людьми легше маніпулювати. Однак є речі, які сприяють розвиткові державиї.

“Проти нас діє загальна бідність, яка є в країні. Тоді електорат можна купити дешевими популітськими гаслами, які не виконуються. Де зараз ті партії, які виграли останні вибори, де їхня ідеологія, чим вони зараз займаються і де їхні реформи?!”, – зауважив Павло Шеремета.

Нам допомагає декілька речей. В першу чергу — це освіченість українців. Тому що при такій освіченості не можна бути такими бідними. Це в цілому відкритість країни: важко бути при такій відкритості настільки корупційними. І соціальні медіа

, – додав він.

Завдяки сучаним медіа є можливість поширювати успішні кроки та ідеї, вважає Павло Шеремета.

Нагадаємо, Одеська митниця презентувала проект “Відкритий митний простір”. Відкритий митний простір — це новий термінал, митний сервіс та контроль в якому відбуватиметься за принципом Єдиного вікна. У будівлі працюватиме 130 митних офіцерів. Робота нового терміналу значно спростить час оформлення вантажів — до 15 хвилин у зеленому коридорі, до 1 години в червоному. У терміналі також працюватиме нове програмне забезпечення ASYCUDA.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.