zatory


Через великий наплив автомобілів у зв’язку з завершенням різдвяних свят, на українсько-польському кордоні сформувалися черги на десятки годин.


За інформацією осіб, які перебувають у чергах на прикордонних пунктах пропуску, автомобілі рухають дуже повільно. Подекуди між тими хто намагається об’їхати чергу і тими, хто чемно слідує правилам виникають словесні перепалки. А у пункті пропуску Грушів-Будомєж ледь не дійшло до бійки.

За оперативними даними прикордонної служби, станом на 22:15 у пунктах пропуску у Львівській області: Шегині-Медика — 300 авто, Краківець-Корчова 150 авто, Рава-Руська — 150 авто, Грушів — 200 авто, Угринів — 80 авто.

Представники прикордонної служби у коментарі Newsmarket визнали, що черги жахливі і зумовлені тим, що люди ринули в напрямку кордону після свят. Оперативний черговий розповів, що, згідно з формуляром у пукнті пропуску Грушів-Будомєж обов’язкова пропускна здатність в одному напрямку, згідно з формуляром, становить 45 автомобілів в годину. Зараз прикордонна служба намагається оформити 50-55 машин в годину. Тобто на перетин 200 авто необхідно 4-5 годин.

Однак черга, за словами очевидців, рухається значно повільніше. За словами пана Юрія, який прибув на кордон о 15:00 (10 січня) у ПП Грушів-Будомєж — 7-8 годин це мінімум який необхідно вистояти.

“За 30 хвилин до приїзду на кордон, я зателефонував за номером комутатора прикордонної служби дізнатися кількість авто у пунктах пропуску. Мені повідомили, що у Краковці було 150 авто, у Грушеві 60. Так ось ці люди, як і я, у Грушеві з обіду досі не перетнули кордон”, – зазначив він.

У прикордонній службі запевнили, що працюють на межі можливостей і намагаються недопускати випадків, коли окремі водії, не маючи на то права (наприклад без пільгового статусу), об’їжджають чергу. Проте, за словами очевидців, в основному проблема полягає в тому, що окремі авто регулярно оминають чергу, а також в безлічі осіб в машинах з іноземними номерами саме сьогодні завершується 5-тиденний термін перебування в Україні і їм необхідно виїхати за межі країни.

Зауважимо, що згідно з документами, які регламентують час оформлення автомобілів держслужбами на кордоні України, час оформлення легкового автомобіля прикордонною та митною службою України становить: до 2-ох хвилин оформлення особи, до 10-ти хвилин — оформлення транспортного засобу, до 2-ох годин оформлення товару.


Номери телефонів, щоб дізнатися інформацію на кордоні:

+48 16 672 88 00 відділ прикордонної служби місто Любачів (Польща);
+48 800 422 322 прикордонна служба Варшава.

Телефони в Україні: (044) 527-63-63 (044) 527-63-01 (02, 03), західний прикордонний загін +38(032)2756290.

NewsMarket, Богдан Швед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.