Одеська митниця розпочала видачу експортерам української продукції сертифікатів з перевезення EUR 1.


Це спрощує процедуру ввезення товарів в країни ЄС, а також робить українські компанії більш конкурентними на європейському ринку.Сертифікати форми EUR 1 підтверджують українське походження товарів. Їх видача розпочалась 1 січня 2016 року, разом зі вступом в дію торговельної частини Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

“Надання митними органами такого сертифіката є однією з умов угоди. Станом на 10:00 12 січня Одеська митниця видала 27 сертифікатів з перевезення EUR 1. Цей документ дозволяє компаніям користуватися пільгами, які передбачені в Євросоюзі для товарів українського походження. Це, зокрема, скасування або зменшення мит на українську продукцію, яка прямує в ЄС”, – пояснив перший заступник начальника Одеської митниці ДФС Семенi Кривонос.

За його словами, сертифікат надається безплатно на основі заяви та документів, які подає до митниці компанія. Раніше за його видачу підприємець сплачував кошти Торгово-промисловій палаті.

Ще однією перевагою сьогодні є те, що компанія має можливість згодом перейти в статус “Уповноваженого (схваленого) експортера”. Суб’єкту не потрібно буде подавати документи на отримання сертифіката при кожній партії товару, запланованого на вивезення в ЄС. Це спростить процедуру оформлення експорту.

“У компанії буде відповідна відмітка в інвойсах. Це дозволить уникнути недобросовісних гравців на ринку, а також не звертатися до послуг брокерів, які пропонують оформлення документів для отримання сертифіката, що теж заощадить кошти експортерів”, – розповів Семен Кривонос.

Митниця може надати статус “Уповноваженого (схваленого) експортера” вже при виконанні двох умов: компанія експортує продукцію до країн Європейського союзу впродовж одного року; при цьому митниця не виявляла фальсифікації документів чи інших порушень. “Схваленого експортера” періодично інспектуватимуть для підтвердження статусу.

Такі нововведення сприятимуть просуванню українського виробника на європейському ринку. Попит на товари з України, збільшить валютну виручку та прибутки компаній, що своєю чергою сприятиме створенню нових робочих місць всередині країни

, – зауважив Семен Кривонос.

Оформлення митними органами сертифікатів відбувається на підставі Наказу Міністерства фінансів №1142 від 18.11.2014 р. про затвердження порядку видачі митницею сертифіката з перевезення товару EUR 1. Станом на 12 січня до Одеської митниці було подано 40 заявок від підприємців на отримання сертифіката, видано — 27, середня тривалість видачі сертифіката — одна доба від дати реєстрації заявки. Надання статусу “схваленого експортера” відбувається відповідно до Наказу Міністерства фінансів №1013 Про затвердження Порядку надання та анулювання митницею статусу уповноваженого (схваленого) експортера.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.