Obama


Президент США Барак Обама заявив, що Україна і Сирія йдуть з орбіти російського впливу, незважаючи на спроби Москви зірвати цей процес. Про це йдеться в тексті щорічного послання президента США Барака Обами до Конгресу країни.


«Незважаючи на те, що економіка Росії скорочується, вона вкладає ресурси, щоб вплинути на Україну і Сирію – країни, які йдуть з-під її впливу», – заявив Обама.

Англійською ці слова звучали так:

Even as their economy contracts, Russia is pouring resources to prop up Ukraine and Syria — states they see slipping away from their orbit

На думку президента США, проводячи свою нинішню політику щодо Києва, США допомагають Україні захистити демократію.

«Коли ми допомагаємо Україні захистити свою демократію або Колумбії – покласти кінець війні, що тягнеться кілька десятиліть, – це зміцнює світовий порядок, від якої ми залежимо», – вважає Обама.

У тексті промови зазначено, що він закличе Конгрес США санкціонувати застосування сили проти «Ісламської держави», не захоплювати держави, що переживають кризу.

Обама зазначає, що Іран згортає свою ядерну програму, що дало змогу «уникнути нової війни». Водночас американський президент підкреслив, що США є визнаним світовим лідером.

«Коли йдеться про надзвичайно важливі міжнародні проблеми, кличуть не Пекін чи Москву, кличуть нас», – заявив він.

Барак Обама востаннє виступив з промовою «Про становище в країні» (State of the Union) перед обома палатами Конгресу США за участю дипломатичного корпусу, уряду та представників судової гілки влади. Восени у США відбудуться президентські вибори, і Обама, який завершує свій другий термін на посаді, не має права претендувати на неї знову.

Джереро Громаюське ТБ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.