Migrants


Нідерланди, головуючі в ЄС найближчі півроку, готують загальноєвропейський план з врегулювання міграційної кризи в Європі.


Про це повідомив керівник парламентської фракції правлячої в Нідерландах “Партії праці” Дідерік Самсом в інтерв’ю нідерландському виданню De Volkskrant, передає DW.

За словами парламентарія, проект, що розробляється за участю декількох країн Євросоюзу, в тому числі й Німеччини, передбачає депортацію мігрантів з країн Африки та Близького Сходу до Туреччини прямо з таборів первинного розміщення в Греції. Ці табори розміщуються на грецьких островах в Середземному морі. Найбільш великі з них розташовані на островах Лесбос і Кос.

Самсом відзначив, що Туреччина готова прийняти мігрантів, депортованих з Греції, але за умови, що європейці погодяться надати статус біженців чверті мільйона мігрантів.

Перші пороми з нелегальними мігрантами планується відправити до Туреччини в березні-квітні 2016 року.

З критикою цього проекту вже виступила міжнародна правозахисна організація Amnesty International. Правозахисники вважають, що депортація людей без надання їм можливості попросити притулку є порушенням європейського та міжнародного права. Крім цього, Amnesty International сумнівається, що турецькі власті забезпечать мігрантам дотримання прав людини і прийнятні умови життя.

Раніше влада Німеччини схвалили прийняття законопроекту, який спрощує процедуру депортації мігрантів з країни. У першу чергу, це торкнеться тих біженців, які були або будуть викриті у скоєнні злочинів.

Про посилення міграційної політики заявили і в Швеції. За словами глави МВС Швеції Андерса Ігемана, влада має намір депортувати від 60 до 80 000 мігрантів, які прибули в країну в 2015 році, але так і не отримали там офіційного статусу біженців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.