Kyrylenky


Дружина Віце-прем’єра-Міністра культури В’ячеслава Кириленка, Катерина Кириленко вдалася до плагіату при написанні докторської дисертації. Третина її роботи — плагіат, але це не завадило отримати ступінь доктора педагогічних наук за спеціальністю “теорія і методика професійної освіти”.


Про це пише у статті для “Української правди. Життя” пише доктор філософських наук, професор Тетяна Пархоменко.

Науковець проаналізувала роботу Катерини Кириленко. Тема дисертації – “Теоретичні і методичні основи формування інноваційної культури майбутніх культурологів у вищому навчальному заклад”.

“Ознайомившись із її змістом, я виявила в дисертації масштабний плагіат: близько третини із 396 сторінок не мають посилань на використані джерела. Вони складаються з текстів, що належать іншим авторам, посилання на яких відсутні або є сфальсифікованими”, – зауважує Тетяна Пархоменко.

Вона наводить у статті фото і приклади порушення авторського права.
Тетяна Пархоменко розповіла, що особливу увагу Катерина Кириленко приділила працям російських науковців.

“Можливо, тому, що добре розуміє російську, адже закінчила Черкаський педуніверситет імені 300-річчя возз’єднання України з Росією за спеціальністю “Російська мова та література”, а кандидатську дисертацію захистила на тему “Філософія культури Йосифа Мандельштама”, – припускає професор.

“Однак, переклавши тексти російських авторів українською і включивши їх до своєї дисертації, вона чомусь забула проставити на них посилання”, – зауважила Тетяна Пархоменко.
За словами науковця, в Україні інтелектуальна власність захищається Законом “Про авторське право і суміжні права”, дія якого поширюється і на наукові твори. Згідно зі Статтею 50 цього Закону, порушенням авторського права є плагіат – “оприлюднення (опублікування),повністю або частково, чужого твору під іменем особи, яка не є автором цього твору”.
Санкції за плагіат наукових творів передбачені також Законом України “Про вищу освіту” (ч. 6 ст. 6): “Виявлення академічного плагіату у захищеній дисертації… є підставою для скасування рішення спеціалізованої вченої ради про присудження наукового ступеня та видачу відповідного диплома”.

За матеріалами УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.