Freedom


Міжнародна некомерційна організація по дослідженню громадянських і політичних свобод Freedom House оприлюднила доповідь “Свобода у світі в 2016 році”, в якому навела перелік найбільш закритих країн.


Згідно з результатами дослідження, з 195 країн 86 вважаються вільними (44%), 59 – “частково вільними” (30%) і 50 – зовсім невільними (26%).

Лідерами по відсутності політичних прав і громадянських свобод названі Сирія, Тибет, Сомалі, Північна Корея, Узбекистан, Еритрея, Туркменістан, Центрально-Африканська Республіка, Судан, Екваторіальна Гвінея, Саудівська Аравія і країни Західної Сахари.

У питанні свободи слова в числі аутсайдерів опинилися Афганістан, Азербайджан, Білорусія, Іран, Ірак, Казахстан, Росія, Таджикистан, Туркменістан і Узбекистан. Частково вільними визнані Вірменія, Боснія і Герцеговина та Грузія.

Окремо у звіті аналізувалася ситуація в Криму. За даними Freedom House, після анексії півострова Росією в регіоні виявлені зниження рівня свободи слова та тиск на незалежні ЗМІ, а також переслідування громадянських активістів, багато з яких були арештовані. Росія згадується в негативному ключі і в контексті війни в Сирії та Україні. Також спостерігачі зафіксували посилення контролю російської влади над пресою і посилення пропаганди.

Стосовно України у звіті згадується слово “тупик” через ситуацію на Донбасі, а також конфлікту інтересів у керівництві країни. Найвищі позиції в рейтингу політичних прав і громадянських свобод зберегли за собою Сполучені Штати.

В цілому, згідно з результатами дослідження, рівень свободи впродовж останніх 10 років знижувався в 105 країнах і змінювався на краще в 61.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.