Solar-panels


За статистикою, до кінця 2015 р в американській індустрії сонячної енергетики працювало майже 210 тис. Осіб, тоді як в нафтовій – близько 180 тис. Щоправда, зарплати у них поки ще вище.


Вражаючі цифри наводить статистичний звіт, підготовлений некомерційним фондом Solar Foundation: згідно даних за листопад 2015 року, у сонячній енергетиці було зайнято 209 тис. осіб, для 90% яких це єдине джерело доходу. При цьому, згідно з офіційним звітом Бюро трудової статистики, на грудень того ж року в нафтовій галузі країни налічувалося 185 тис. працівників.

Важко не відзначити, що останні 18 місяців для «нафтової» виявилися одними з найтяжчих в історії. Ціни на світових ринках обрушилися з більш ніж 100 доларів за барель навесні 2014 до менш ніж 30 в січні 2016-го. Це падіння не могло не призвести до закриття безлічі підприємств і скорочення числа робочих місць. У той же час сонячна енергія продовжує дешевшати і користується стабільно зростаючим попитом.

Solar Foundation повідомляє, що починаючи з 2010-го і до 2015 р вартість встановлення сонячних панелей для американських домогосподарств знизилася з 7 доларів за Ватт до 4,5. Саме популярністю інсталяцій експерти пояснюють помітне зростання робочої сили в цій галузі: наприклад, кількість зайнятих на виробництві сонячних панелей практично не змінилося, утримуючись на рівні близько 40 тис. осіб.

І хоча заробіткам у сонячній індустрії залишається ще далеко до «нафтових» зарплат, але тут є один важливий нюанс. Установники, які становлять більшість у галузі, в середньому отримують 21 долар за годину праці, в продажах і проектуванні ця цифра вище – 28,85 і 26,92 відповідно. Для порівняння: середній працівник в нафтогазовій індустрії США заробляє 44 долари на годину.

Однак ця цифра утворюється з вражаючих окладів фахівців, геологів та інженерів, які отримують в межах 65-75 доларів (за рік набігає шестизначна цифра). При цьому зарплата рядового робітника, скажімо, на добувній свердловині, становить усього близько 17 доларів на годину. Нафта, як і завжди, веде лише до несправедливості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.