US_Edication


Уряд США має намір профінансувати навчання українців у кращих американських бізнес-школах, щоб допомогти Україні вийти з кризи.


Фонд Western NIS Enterpise заплатить до $100 000 кожному, хто вступить у Гарвард, Стенфорд або Єль. Єдина умова: після двох років навчання повернутися працювати в Україну. Американський уряд називає це «інвестиціями в майбутнє України», повідомляє «Голос Америки» у Києві.

Щоб отримати щедру стипендію від благодійного фонду, потрібно тільки успішно вступити до навчального закладу. Програма обіцяє покрити до 100% витрат на освіту. П’ятеро українців вже скористалися стипендією в 2015 році. А в 2016-му в США за вищою бізнес-освітою з України поїдуть 40 стипендіатів.

Поки українців в американських університетах мало, оскільки навчання там коштує дуже дорого. Дипломи MBA в США отримують не більше 10-15 студентів з України на рік. У фонді для початку хочуть збільшити це число хоча б до 200 – приблизно стільки студентів з Польщі та Туреччини щорічно отримують бізнес-освіту в Штатах. Обмежень немає – навчання готові оплатити кожному, хто пройде вступний відбір в один з перерахованих вище вузів.

Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт підкреслив, що після участі в програмі стипендіати не зможуть залишитися в Америці та повинні будуть обов’язково повернутися в Україну. «Звичайно, ми вітаємо внесок українців у нашу економіку, але суть програми в тому, що ви повернетеся додому і будете допомагати будувати економіку своєї країни».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.