Zakharov


Керівництву Одеської митниці у співпраці з громадськістю вдалося зменшити кількість фізичного контролю вантажів до 3-5% від загальної кількості контейнерів. Про це повідомив голова Комітету з митної політики Громадської ради при Головному управлінні ДФС в Одеській області Олександр Захаров.


За його словами, затримання вантажів через призначення оглядів, зважування, вивантаження товару впродовж довгого періоду були джерелом хабарів. Вирішити це питання вдалося лише сьогодні.

“Ми багато років цим питанням займалися, доводили всім попереднім керівникам, що це потрібно припиняти, держава немає від цього ніякої користі”, – зазначив Олександр Захаров.

За його словами, коли дійсно спрацьовує система ризиків і показує порушення, то ніхто не заперечує проти таких оглядів. Але практика, коли більшість вантажів потрапляли під певну форму контролю (зважування, вивантаження) перевантажувала роботу порту, створювала довгі черги і була перешкодою для ефективної діяльності бізнесу.

“З 400 контейнерів, які виходили з порту Одеса, всі 400 контейнерів могли оглядати. Це шалене навантаження на сам порт, людей. Черги нескінченні. По три-чотири дні можна було чекати поки тебе оглянуть. А в чому полягав огляд: інспектор відкрив двері (контейнера — ред.), а за те, щоб він просто закрив двері — йому треба було дати 50 доларів. Якщо ти не дав 50 доларів, він може сказати: “ага, ну давай вивалюй все, що в тебе там є, подивимося” або вивали весь контейнер”, – пояснив Олександр Захаров.

“А якщо йде дощ, а все треба вивантажувати на мокру рампу, а якщо вантаж цінний, скажімо, канцелярські вироби. І от, ти вивантажив в 12 годині дня контейнер, а митник говорить: “я йду, в мене обід з 12 години до 13-ої”. Хто повинен охороняти цей вантаж?! От ми багато років доказували, що проводити такі процедури в портах не потрібно. Порти не призначені для цього”, – додав він.

Олександр Захаров зауважив, що всього лише за два місяці керівництву Одеської митниці вдалося вирішити чотири проблеми, які були окреслені у співпраці з митним комітетом Громадської ради при ДФС. Ці проблеми довго були бар’єром для бізнесу. Сьогодні обговорюються додаткові задачі, які можна вирішити, щоб спростити процедуру оформлення товарів в Одеських портах.

“Ми зараз повинні показати клієнтам Одеських портів, що тут все оформляють швидко, якісно і ніхто не вимагає додаткових документів, і ніхто, як то кажуть, не знущається з вантажів, як це було всі попередні рази”, – резюмував Олександр Захаров.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.