intel_1


Наш розум подібний м’язам: щоб він розвивався, його потрібно тренувати. Один із способів – поміняти свої звички і придбати кілька нових корисних навичок. Томас Оппонг (Thomas Oppong), підприємець і блогер, розповів про сій звичках, які прокачають ваш інтелект.


1. Будьте допитливими

У мене немає особливих талантів. Я просто дуже допитливими.

Альберт Ейнштейн

Ви допитливі? Приймаєте все на віру або намагаєтеся докопатися до суті? Будьте допитливі та вивчайте, як влаштований світ.

Можна почати з повсякденних речей і явищ. Наприклад, спробуйте з’ясувати, з яких інгредієнтів роблять хліб, з яких комплектуючих складається комп’ютер, які площу і обсяг Землі, з чого складається наша атмосфера. Це лише приклади тих питань, якими ви можете зайняти свій розум.

Цікавість завжди була відмітною рисою всіх геніїв. Допитливий розум краще генерує нові ідеї. Тримайте свій розум відкритим і будьте готові завжди дізнаватися щось нове.

2. Читайте книги і статті, які не пов’язані з вашою сферою діяльності

intel_2
Недостатньо читати книги і статті, які відносяться до вашої сфері діяльності. Спробуйте розширити горизонти: читайте про космічні подорожі, почніть вивчати, наприклад, антропологію й генетику – щось, що ніяк не пов’язано з вашою поточною роботою.

Читайте біографії великих винахідників. Вийдіть із зони комфорту, розширюйте свої пізнання про світ. Так ви не тільки станете розумнішими, а й станете цікавим співрозмовником.

3. Тренуйте мозок

Правильні вправи для мозку здатні поліпшити розумові здібності. Як і фізичні вправи для тіла, розумові практики не менш важливі для розвитку мозку. Почніть з простих вправ і поступово переходите до більш складним. Наприклад, можете спробувати ігри для смартфонів, які покращують роботу мозку.

4. Фізичні вправи

intel_3
Але одних тренажерів для мозку недостатньо. Не дарма кажуть: «У здоровому тілі – здоровий дух». Цю приказку можна перефразувати: «У здоровому тілі – здорові мізки». Фізичні вправи корисні не тільки для вашого тіла. З чисто наукової точки зору фізичні вправи збільшують приплив крові до мозку і збільшують вироблення білків, які стимулюють ріст нейронних зв’язків у мозку.

5. Вчіться чомусь новому

Навчання чомусь новому – відмінна стимуляція для мозку. Згадати хоча б захоплення Стіва Джобса каліграфією в студентські роки. Під час знаменитої промови випускникам Стенфорда він сказав: «Якби я не записався на той курс каліграфії, у Mac не було б таких відмінних шрифтових гарнітур».

Ніколи не скажеш заздалегідь, які знання виявляться корисними. Тому вчіться чомусь новому. Можна почати з курсів на одному з освітніх майданчиків.

6. Читайте дійсно корисні блоги

intel_4
Якщо ви читаєте цю статтю, то перебуваєте вже на півдорозі до мети. Ви читаєте цікавий блог про продуктивність, здоров’я, спорті та гаджетах. Але не зупиняйтеся на цьому. У Мережі є й інші корисні сайти, на які варто підписатися.

Використовуйте Pocket або інший схожий сервіс для зберігання та читання статей. Спробуйте створити власну бібліотеку цікавих статей в Evernote.

7. Ведіть власний блог і діліться враженнями щодо прочитаного

Ведення власного блогу стимулює творчість. Це не тільки можливість заявити про себе, але і допомога в організації власних думок. Коли ви ділитеся чимось, це покращує ваші навички спілкування. Блог допомагає тримати ваш мозок в тонусі та робить вас креативніше.


Коли ви пишете про що-небудь, починаєте краще в цьому розбиратися.


Спробуйте робити щотижневі або щомісячні дайджести з  найцікавішого, що ви прочитали за цей період.

За матеріалами LifeHacker

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.