blood-vessels


Китайська біотехнологічна компанія Sichuan Revotek Co оголосила про створення першого в світі 3D-біопринтера, що дозволяє друкувати кровоносні судини для створення персоналізованих людських органів.


Як повідомляє «Сіньхуа», в основі пристрою лежить власна технологія китайської компанії (її штаб-квартира знаходиться в провінції Сичуань) по створенню біочорнил для друку стовбурових клітин, поєднана з платформами хмарних обчислень. Чорнила отримали назву Biosynsphere, вони дозволяють створювати кровоносні судини з урахуванням персональних особливостей організму конкретної людини і потім на їх основі «вирощувати» нові органи. У компанії також заявили, що готові вийти зі своїм пристроєм на міжнародний рівень і налагодити співпрацю з науковцями з інших країн.

За останні 20 років тривимірний друк перетворився на потужну глобальну індустрію з обсягом продажів 2,7 млрд доларів, а так званий біодрук – процес відтворення живих органів – став одним з найстрімкіших по розвиту застосування 3D-принтерів. Нагадаємо, це вже не перший прорив китайських розробників в області біопечаті. Раніше в жовтні пройшла презентація робочої станції 3D-біопечаті Regenovo (китайський конкурент каліфорнійської компанії Organovo, яка також працює в галузі створення штучної печінки), розробленої фахівцями з Ханчжоуського університету електроніки. Пристрій дозволяє друкувати структурно-функціональні одиниці печінки – печінкові частки. Професор Сюй Міньень, керівний команди дослідників з цього проекту, відзначив тоді, що колишнє обладнання для 3D-біодруку в основному використовувалася в промисловості та застосовувалося, при необхідності, для потреб медицини.

3d_print

Процес біодруку поки не ідеальний, за словами китайських фахівців, «багато доводиться допрацьовувати вручну вже в процесі». Зараз виживають до 90% клітин, створених на біопринтері, і тривалість їх існування становить близько чотирьох місяців. Успішними можна назвати такі частини людського тіла, отримані за допомогою 3D-друку, як вухо або ніс. Що ж стосується повністю штучної печінки, то, на думку вчених, побачити її можна буде приблизно через 10-15 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.