vegs


Хороша новина для тих, хто вирішив відмовитися від м’яса: на думку американських дослідників, вегетаріанська дієта допоможе призупинити старіння мозку.


Дослідження було проведено фахівцями Rush University (штат Іллінойс, США). У ньому взяли участь близько тисячі добровольців, чий вік складав 70-80 років. Протягом п’яти років у тих, хто брав участь в експерименті оцінювали зміни розумових показників. Потрібно сказати, що серед цих літніх людей виявилося багато прихильників «зеленої» дієти. Даний факт, на думку фахівців, дозволив їм уникнути порушень в роботі мозку.

«Вегетаріанська дієта значно уповільнює процес старіння мозку», – заявила керівник дослідження Марта Клер Морріс (Martha Clare Morris). Вчений ще раз підтвердила тезу про те, що порушення роботи мозку у літніх стало справжньо чумою XXI століття. Так, на території США хвороба Альцгеймера стала шостою за поширеністю причиною смерті. Дієтологи рекомендують літнім людям не зловживати м’ясом, сирами, борошняним і смаженим. Перевагу варто віддавати овочам, бобам, ягодам і цільним злакам.

Нагадаємо, нарніше, інші дослідники прийшли до висновку, що римські гладіатори були вегетаріанцями. В основі їх раціону лежали зернові та бобові. Причому годували бійців найдешевшим зерном.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.