F22


Посилення сил НАТО в Європі відбудеться на прохання військового командування Альянсу в регіоні. Винищувачі будуть задіяні у спільних навчаннях НАТО.


Сполучені Штати найближчим часом відправлять винищувачі п’ятого покоління F-22 Raptor до Європи, щоб заспокоїти партнерів по НАТО, які стурбовані діями Росії в Україні. Про це у понеділок, 24 серпня, у Вашингтоні заявила міністер ВПС США Дебора Лі Джеймс. Однак, виходячи з міркувань безпеки, вона не зазначила ні час, ні кількість, ні місця базування літаків в Європі, повідомляє інформагентство AFP.

Міністер зауважила, що посилення НАТО в Європі відбуватиметься на прохання військового командування Альянсу в регіоні, додавши, що винищувачі братимуть участь у спільних навчаннях НАТО.

Як зазначив начальних штабу ВПС США Марк Велш, винищувачі повинні розміщуватися на тих базах, з яких їх можна було б задіяти також і у разі збройного конфлікту в Європі, йдеться у повідомленні агентства dpa.

Винищувач F-22 був розроблений для протистояння у повітрі, але він також може знищувати і наземні цілі. Літак майже невидимий для радарів. З 2005 року на озброєнні ВПС США перебувають близько 180 таких літаків.

Через високу вартість щодо придбання F-22 в Конгресі США точилися дискусії. Виробник Lockheed Martin оцінив вартість одного літака в 140 мільйонів доларів США. З урахуванням коштів на технічне обслуговування та ремонт експерти говорять навіть про вартіть одного F-22 у 350 мільйонів доларів США. Через високі витрати на технічне обслуговування вартість однієї льотної години F-22 оцінюють у більш ніж 44 тисячі доларів США, зазначається у повідомленні dpa.

Джерело DW

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.