Google-Alphabet


В рамках реструктуризації компанія Google несподівано створила материнську компанію Alphabet, Inc. Її генеральним директором стане Ларрі Пейдж.


Як пояснив Пейдж в своєму зверненні, Google ніколи не була традиційною компанією і часто займалася розвитком технологій в областях, що виглядають дивно в порівнянні з центральним бізнесом – пошуком. Нова структура дозволить Alphabet займатися більш ризикованими продуктами без збитку для основної діяльності.

Корпорація змінює структуру, щоб відокремити підрозділи пошуку, відеохостинг YouTube та інші веб-компанії від своїх науково-дослідних та інвестиційних підрозділів. Таким чином, під “парасолькою” Google залишаться YouTube і Android, а також пошук в Інтернеті та додатки. Зате інвестиційне і дослідницьке підрозділи перейдуть під управління Alphabet.

Згідно з новим планом, Ларрі Пейдж стане виконавчим директором Alphabet, в той час як віце-президент Сандарам Пічай перейде на пост голови правління Google.

Співзасновник Google Сергій Брін отримав пост президента Alphabet.

На біржах акції Google заміняться на рівну кількість таких же акцій Alphabet.

За словами Пейджа, назва Alphabet (“алфавіт”) відображає колекцію літер, з яких складається мова, одне з найбільших досягнень людства. Обробка мови та писемності також лежить в основі пошуку Google, відзначив глава Alphabet, а крім цього Alpha-bet – це каламбур, що означає бажання отримати більш високий прибуток з венчурної інвестиції.

До того ж блогери в “Твіттері” звернули увагу, що кількість продуктів Google настільки велике, що з них можна було б скласти англійський алфавіт майже цілком:
Android
Blogger
Chrome
Docs
E
Feedburner
GOOGLE
H
iGoogle
J
Knol
Latitude
Mobile
News
Orkut
Picasa
Q
Reader
Sites
Talk
U
V
W
X
YouTube
Z

Компанія Google була заснована 2 вересня 1998, а домен google.com зареєстрували ще 15 вересня 1997 року. Пошуковик Google еволюціонував з наукового проекту аспірантів Стенфордського університету Ларрі Пейджа і Сергія Бріна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.