ThothX-Tower_1


У 2015 році патент на створення конструкції “ліфта у космос” отримала канадська компанія Thoth Technology Inc.


Патентне бюро США видало компанії Thoth Technology Inc. право на установку вежі ThothX Tower. Її висота складе 20 кілометрів – це майже в 25 разів вище найвищої будівлі на Землі, хмарочоса “Бурдж-Халіфа» в ОАЕ. Верхня площадка вежі стане місцем старту і дозаправки космічних апаратів; їм при цьому не потрібно енерговитратний запуск у вертикальному положенні, що дозволить заощадити до 30% палива.

Деякі скептики вважають, що в даний час не існує матеріалів, здатних витримати конструкцію такої висоти. Однак фахівці Thoth Technology Inc., які представили свій проект і отримали патент, впевнені в успіху. Відомо, що деякі частини вежі будуть надувними і пневматичними, а для зменшення впливу сили вітру будову буде обладнано маховиками. Це ж дозволить ThothX Tower самостійно виробляти електрику.

ThothX-Tower_2

 

Проект ThothX Tower концептуально відрізняється від інших «космічних ліфтів», варіанти яких людство розглядає протягом останніх десятиліть. Ідея полягає у застосуванні троса, простягнутого від поверхні Землі (або будь-який інший планети) до орбітальної станції, що знаходиться на геостаціонарній орбіті. Однією з невирішених досі проблем є матеріал для троса: він повинен мати надзвичайно високе відношення межі міцності до питомої щільності. А в США з 2005 року проводяться щорічні змагання Space Elevator Games, організовані фондом Spaceward за підтримки NASA. У цих змаганнях існують дві номінації: «кращий трос» і «кращий робот (підйомник)».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.