AIDS


Куба стала першою країною в світі, яка домоглася припинення передачі СНІДу та сифілісу від матері до дитини, повідомляє The Guardian з посиланням на Всесвітню організацію охорони здоров’я (ВООЗ).


Генеральний директор ВООЗ Маргарет Чан заявила, що це “одне з найбільших досягнень суспільної охорони здоров’я” і важливий крок для того, щоб наступне покоління стало вільним від СНІДу.

Вчені підтвердили, що якщо профілактика ВІЛ продовжить поліпшуватися і розширюватися, викорінення СНІДу на планеті стане можливим, навіть якщо не з’явиться жодних ліків. Зниження показників поширення ВІЛ на Кубі розглядається як прорив у кампанії цілковитого позбавлення світу від вірусу. Захворюваність дитини може бути усунена за допомогою простих процедур, таких як пеніцилін під час вагітності.

За останні 5 років у країнах Карибського басейну антиретровірусна терапія в рамках ліквідації передачі СНІДу та сифілісу від матері до дитини просунулася далеко вперед. За весь 2013 всього дві дитини на Кубі народилися з ВІЛ, і лише у п’ятьох новонароджених виявлено вроджений сифіліс.

“Успіх Куби надихне й інші країни, які також повинні працювати над тим, щоб ліквідувати передачу ВІЛ та сифілісу від матері до дитини”, – вважає директор Панамериканської організації охорони здоров’я Кларисса Етьєн.

В останні роки медикам і вченим вдалося досягти вражаючих успіхів у зниженні числа ВІЛ-інфекцій серед новонароджених. Якщо в 2009 році по всьому світу їх було 400 тисяч, то в 2014 році СНІДом заразилися лише 240 тисяч немовлят.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.