Android


Майже мільярд смартфонів, що працюють під операційною системою (ОС) Android, вразливі перед хакерами і можуть в будь-який момент бути зламаними досить простим способом – через ММS-повідомлення, що містить в собі “програму-шпигун”.


Після цього смартфон жертви стає “прозорим” для зловмисників. Вони можуть отримати будь-яку інформацію, що зберігається в смартфоні та навіть посилати з номера платні sms-повідомлення.

Про це повідомляє компанія Zimperium, що спеціалізується на забезпеченні комп’ютерної безпеки систем зв’язку.

Провідний експерт компанії Джошуа Дрейк назвав цю вразливість “найнебезпечнішою в історії мобільних ОС”. За його словами, вона ховається в програмному модулі Stagefright – системному блоці, призначеному для обслуговування мультимедійних файлів різних форматів.

Небезпека представляє розроблений хакерами протокол роботи шпигунського “софту”. Впроваджений в систему через MMS, він “уміє” видаляти всі сліди атаки.

Іншими словами, якщо MMS-повідомлення приходить до власника смартфона з вимкненим звуком, то той може і не підозрювати про те, що отримав це повідомлення і його апарат заражений вірусом. Крім цього, впровадження шкідливого коду проходить без будь-якої участі власника гаджета. Раніше, щоб захиститися від вірусу, достатньо було проявляти пильність і не відкривати файли від невідомого відправника. У даному випадку такий метод обережності не працює.

Як відзначають в компанії, в “зоні ризику” знаходяться смартфони всіх виробників, що працюють під ОС Android, включаючи Samsung і HTC.

Zimperium поставила до відома про виявлену нею уразливості Google – розробника програмної платформи Android. У свою чергу Google негайно поінформував про проломи своїх партнерів, які виробляють смартфони. У компанії зобов’язуються ліквідувати вразливість в оновленій найближчим часом версії Android. Однак навіть після цього в “зоні ризику” знаходитимуться старі гаджети, версії ОС яких вже не підтримуються і не оновлюються.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.